12 miljet janë riregjistruar në OKB në vitin 90. Rama: Kur të arrihet marrëveshja atëherë do ta tregojmë hartën

“Greqia për 3 vite i iku tavolinës jo për të korrigjuar marrëveshjen por për të mos bërë një marrëveshje të re,”

Kështu është shprehur kryeministri Edi Rama.

I ftuar në emisionin “Real Story” në “Vizion +” ka komentuar marrëveshjen me Greqinë dhe tha se 12 miljet janë riregjistruar në OKB që nga viti 1900.

“Së pari unë mund ti siguroj të gjithë, se ç’ka po ndodh është hymni më solem i marrëzisë pseudo patriotike. Një marrëzi bazuar tek fakti që jo vetëm ka injorancë, por edhe një nevojë për tu kapur me një fjalë e cila është korrekte ajo e ministrit grek, ku lepuri fle diku gjetkë, tek reforma në drejtësi. Ministri i jashtëm ka konfirmuar çka është e shkruar në nenin 3 në konventën ndërkombëtare. 12 miljet janë sot, 12 miljet janë riregjistruar nga Shqipëria në OKB në vitin 1990.

Kush e hapi këtë problem? Greqia e hapi këtë problem apo e hapëm ne. Greqia ishte e kënaqur me marrëveshjen e 2009. E hapëm ne, Greqia për 3 vite i iku tavolinës jo për të korrigjuar marrëveshjen por për të mos bërë një marrëveshje të re,” tha Rama.

“O shqiptar ne i kemi hapur këto probleme, dhe ne nuk i hapëm që të krijojmë më shumë probleme, ne i hapëm që ti zgjidhim me shumë dinjitet. Historia e fqinjit të pasur që detyron fqinjin me të varfër të qepë gojën dhe që thotë se ligji i luftës dhe çështja çame nuk ekzistojnë, nuk ekziston më.

Unë nuk jam këtu për të thënë metra dhe kilometra, nuk jam për të ndarë apartamente. Kur të arrihet marrëveshja atëherë do ta tregojmë hartën,” tha Rama./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: 12 miljet janë riregjistruar në OKB në vitin 90. Rama: Kur të arrihet marrëveshja atëherë do ta tregojmë hartën
12 miljet janë riregjistruar në OKB në vitin 90. Rama: Kur të arrihet marrëveshja atëherë do ta tregojmë hartën
https://2.bp.blogspot.com/-dEhmvba6pu4/WnQqtfmEY_I/AAAAAAAARGw/LILYP3U8RR4qA4olqT2yH53l8LJNmfUVwCLcBGAs/s640/rama-22.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-dEhmvba6pu4/WnQqtfmEY_I/AAAAAAAARGw/LILYP3U8RR4qA4olqT2yH53l8LJNmfUVwCLcBGAs/s72-c/rama-22.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/12-miljet-jane-riregjistruar-ne-okb-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/12-miljet-jane-riregjistruar-ne-okb-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy