4 këngëtarë shqiptar në Eurovision? Ja kush mund të jetë “hyrja” e re…

Eugent Bushpepa nga Shqipëria, Eleni Foureira, përfaqësuese e Qipros, dhe Ermal Meta i Italisë mund të kenë në Eurosong edhe një bashkatdhetar tjetër.

Bëhet fjalë për Shpat Kasapin, i cili nëse do të ketë fat, mund të zgjidhet përfaqësues i Maqedonisë në Eurosong.

Këngëtari shqiptar, i ftuar sot në Pop Culture, ka thënë se, ndryshe nga përzgjedhja e përfaqësueses shqiptare në Eurosong në Shqipëri, në Maqedoni selektimi i këngëve ndodh ndryshe.

Këngëtarët i dërgojnë produktet e tyre muzikore pranë një jurie, e cila i përzgjedh dhe vendos këngën fituese që do të përfaqësojë Maqedoninë në festivalin evropian të këngës. Siç deklaroi, Shpati tashmë e ka dërguar këngën e tij dhe pret që juria të vendosë.

Shpati tha se kënga e tij është shumë e bukur dhe beson se do të pëlqehet, një ndërthurje mes Justin Timberlake dhe reggaeton, tek e cila ai ka dhënë maksimumin e vet. Dhe nuk ka nevojë për ndërhyrjen e tij që kënga të kualikohet. “Unë jam me këtë, edhe nëse fut mik, nëse kënga nuk vlen, do turpërohesh atje.”/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,10298,Camëri,131,Editorial,2326,Ekonomi,600,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,84,Histori,1673,Iliridë,326,Kosovë,3042,Kulture,810,Luginë,71,Moti,2,Politik,2077,Reportazh,191,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,536,Video,612,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: 4 këngëtarë shqiptar në Eurovision? Ja kush mund të jetë “hyrja” e re…
4 këngëtarë shqiptar në Eurovision? Ja kush mund të jetë “hyrja” e re…
https://2.bp.blogspot.com/-uueL9oy8Y3g/WoIyaXLm7bI/AAAAAAAABlg/oKfmYzAZvFsCWzWZWKTNWDiu0pqy0V0GgCLcBGAs/s640/Capture-80-696x375.png
https://2.bp.blogspot.com/-uueL9oy8Y3g/WoIyaXLm7bI/AAAAAAAABlg/oKfmYzAZvFsCWzWZWKTNWDiu0pqy0V0GgCLcBGAs/s72-c/Capture-80-696x375.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/4-kengetare-shqiptar-ne-eurovision-ja.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/4-kengetare-shqiptar-ne-eurovision-ja.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy