85-vjeçarja shqiptare bëhet italiane, komunari: Na duhen njerëz si Ismetja

Kjo zonjë që shikoni në foto është gjyshe Ismetja nga Shqipëria. Ajo ka marrë shtetësinë italiane në moshën 85-vjeçare dhe është shumë e lumtur për këtë fakt.

Gjyshja kujton se kur ishte e vogël, në Shqipëri, ka parë se si nazistët i vranë të atin, sepse ai strehonte ushtarët italianë, të cilët mundoheshin të shpëtonin kokën në atë periudhë.

Nga ai moment e në vijim, Ismetja kishte vetëm një ëndërr të madhe: të bëhej italiane.

Dhe siç duket, gjithçka u bë realitet. Ka qenë vetë nënkryetari i komunës së Saluzzo-s, Andrea Momberto, ai që i ka dhënë pasaportën të moshuarës.

Ismetja jeton prej 14 vitesh në Itali, ndërsa Andrea shkruan për këtë rast:

Sot pata kënaqësinë të firmos aktin që e bën qytetare të këtij vendi. Një vend që ka shumë nevojë për njerëz si Ismetja”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: 85-vjeçarja shqiptare bëhet italiane, komunari: Na duhen njerëz si Ismetja
85-vjeçarja shqiptare bëhet italiane, komunari: Na duhen njerëz si Ismetja
https://2.bp.blogspot.com/-MLvoBZIdWaQ/WoiEt0G-MjI/AAAAAAAAS9k/HdjL3du5IlUao3s6Orp45YgvKp4tT6QhgCLcBGAs/s640/27971942_10155343936492776_9176716237279482878_n-640x861.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-MLvoBZIdWaQ/WoiEt0G-MjI/AAAAAAAAS9k/HdjL3du5IlUao3s6Orp45YgvKp4tT6QhgCLcBGAs/s72-c/27971942_10155343936492776_9176716237279482878_n-640x861.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/85-vjecarja-shqiptare-behet-italiane.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/85-vjecarja-shqiptare-behet-italiane.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy