Abuzime me tenderat e rrugëve/Ish ministri Haxhinasto drejt burgut

Pak ditë më parë u paralajmërua nisja e hetimeve për ish ministrin e Transporteve Edmond Haxhinasto.

Ky i fundit është vënë nën hetim me dyshimin për korrupsion në lidhje me ndërtimin e rrugës Tiranë –Elbasan duke i shkaktuar shtetit një dëm prej të paktën 50 milion euro.

Rruga Tiranë- Elbasan e cila edhe pse ka nisur të ndërtohet që në vitin 2011, ende nuk ka përfunduar, ndërsa nuk kanë munguar fondet për këtë segment.

Burime zyrtare kanë saktësuar se ish-ministri i LSI-së, sot deputet i kësaj partie, është nën hetim edhe për disa tendera dhe investime të tjera të kryera nga institucioni që ai ka drejtuar.

Javën që shkoi prokuroria lëshoi urdhër-arrestet për dy ish-drejtorë të rrugëve dhe disa ish-zyrtarë të tjerë të lartë, të cilët kanë qënë në shumicën e tyre vartës të Edmond Haxhinastos.

Ditën djeshme ndërsa është mbajtur seanca për masën e sigurisë së Dashmir Xhikës dhe Andi Tomës, është parë dhe Hxhinasto i tensionuar.

Edmond Haxhinasto, ka mbajtur detyrën ministër i Transportit në qeverinë “Rama 1”, si dhe ka qenë në krye të dikasterit të Ekonomisë dhe zv.kryeministër në Qeverinë “Berisha 2”./CNA/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9250,Camëri,117,Editorial,2030,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,287,Kosovë,2683,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Abuzime me tenderat e rrugëve/Ish ministri Haxhinasto drejt burgut
Abuzime me tenderat e rrugëve/Ish ministri Haxhinasto drejt burgut
https://1.bp.blogspot.com/-EvR2qvrVkJo/WnnI4yQpA_I/AAAAAAAARsk/kN6K7rLB8qIvj9HLDmmmVQASK9QAQkBHgCLcBGAs/s640/haxhinasto-meta-e1517569574127.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-EvR2qvrVkJo/WnnI4yQpA_I/AAAAAAAARsk/kN6K7rLB8qIvj9HLDmmmVQASK9QAQkBHgCLcBGAs/s72-c/haxhinasto-meta-e1517569574127.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/abuzime-me-tenderat-e-rrugeveish.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/abuzime-me-tenderat-e-rrugeveish.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy