Agjencia shtetërore serbe e lajmeve “njeh” Kosovën si shtet (Foto)

Mediat serbe kanë raportuar gjerë e gjatë për vizitën e kryeministrit malazez, Dushko Markoviq në K
osovë.

Edhe për takimin e djeshëm me kryeministrin Ramush Haradinaj, por edhe sot për takimet me presidentin Hashim Thaçi dhe kryeparlamentarin Kadri Veseli, mediat serbe e kanë njoftuar opinionin atje me lajme në kohë reale për vizitën e Markoviqit.

Ajo që bie në sy nga raportimi i Tanjugut, agjencisë shtetërore serbe të lajmeve, është raportimi për takimin e Markoviqit me presidentin Thaçi. Zakonisht, Tanjug furnizon me lajme të gjitha mediat serbe si në Serbi ashtu edhe në rajon.

Për herë të parë Tanjugu i është referuar presidentit Thaçi si presidenti i Republikës së Kosovës, pasi që dihet se kjo agjenci përcjellë politikën shtetërore serbe dhe Kosovës në shumicën e rasteve i referohet si “Kosova dhe Metohija”, term ky me të cilin është shërbyer Millosheviqi e tash edhe politikanët tjerë serbë.

“Dushko Markoviq me presidentin e Republikës së Kosovës Hashim Thaçi”, është mbishkrimi në fotografinë e postuar në Tanjug, gjë që nuk ka ndodhur edhe me fotografinë e Markoviqit me Kadri Veselin.

Sido që të jetë, ky është një hap pozitiv i Tanjugut në raport me “njohjen” e Kosovës si shtet./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Agjencia shtetërore serbe e lajmeve “njeh” Kosovën si shtet (Foto)
Agjencia shtetërore serbe e lajmeve “njeh” Kosovën si shtet (Foto)
Agjencia shtetërore serbe e lajmeve “njeh” Kosovën si shtet (Foto)
https://3.bp.blogspot.com/-5E9yT8o0DXs/WoYaNwLwnwI/AAAAAAAAB0E/VAGxbJs1K3s6-iomWZWy8bRNIq9EjfocwCLcBGAs/s640/dialogu-1.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-5E9yT8o0DXs/WoYaNwLwnwI/AAAAAAAAB0E/VAGxbJs1K3s6-iomWZWy8bRNIq9EjfocwCLcBGAs/s72-c/dialogu-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/agjencia-shteterore-serbe-e-lajmeve.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/agjencia-shteterore-serbe-e-lajmeve.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy