Albright uron Kosovën me fjalët më të mira: Krenohem që i ndihmova shtetit tuaj (VIDEO)

Videomesazh nga mikja e madhe e Kosovës, Madeleine K. Albright, ish-sekretare e Shtetit për qytetarët e Kosovës me rastin e 10-vjetorit të Pavarësisë.

“Ndonëse na ndan oqeani, Kosovën dhe popullin e saj e kam gjithnjë në mendje. Sa herë më pyesin se cila është e arritura ime si Sekretare e Shtetit me të cilën krenohem më së shumti, them se është ndihma që i dhashë popullit të Kosovës.

Gjatë këtyre 10 viteve kam qenë krenare për hapat që i ka ndërmarrë Kosova drejt stabilitetit më të madh, përparimit dhe integrimit në bashkësinë Euro-Atlantike.

Por, për shkak të dashurisë sime të veçantë për Kosovën, kam dëshirë të flaktë t’ju shoh se po përparoni dhe po zhvilloheni në mënyrë të duhur. Përvoja më ka mësuar se zhvillimi politik dhe ai ekonomik janë të pandashëm.

Pra, mënyra më e mirë drejt zhvillimit është përtëritja e përkushtimit ndaj demokracisë, duke mbajtur në mend se sundimi i shumicës varet nga të drejtat e pakicës.

Përparimi dhe ndryshimi asnjëherë nuk janë të lehta dhe nuk ka mostër apo rrugë të përkryer drejt suksesit.

Mirëpo, duke e pasur parasysh vullnetin dhe qëndrueshmërinë e popullit të Kosovës, besoj në të ardhmen dhe ju premtoj se do të bëj çmos për t’ju ndihmuar t’ia dilni mbanë. Gëzuar 10-vjetorin! Do të jemi pranë jush. Punoni me zell!” #Kosova10/ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8009,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Albright uron Kosovën me fjalët më të mira: Krenohem që i ndihmova shtetit tuaj (VIDEO)
Albright uron Kosovën me fjalët më të mira: Krenohem që i ndihmova shtetit tuaj (VIDEO)
Albright uron Kosovën me fjalët më të mira: Krenohem që i ndihmova shtetit tuaj (VIDEO)
https://3.bp.blogspot.com/-8gAo1QJ8x-o/WocAhUtpgBI/AAAAAAAAS2M/HMSZvN8VarATRMzC6TvRrBqA9I3sCSghgCLcBGAs/s640/Madeleine-Albright-2.15.16e-840x510-1503851731-1200x630-640x336.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-8gAo1QJ8x-o/WocAhUtpgBI/AAAAAAAAS2M/HMSZvN8VarATRMzC6TvRrBqA9I3sCSghgCLcBGAs/s72-c/Madeleine-Albright-2.15.16e-840x510-1503851731-1200x630-640x336.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/albright-uron-kosoven-me-fjalet-me-te.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/albright-uron-kosoven-me-fjalet-me-te.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy