“Arena Kombëtare” po merr formë, gati në fundin e vitit 2018 (Foto/VIDEO)

Stadiumi i ri që do të presë ndeshjet e kombëtares shqiptare të futbollit po materializon projektin e bukur në një prej veprave më madhore sportive në vendin tonë.

“Arena Kombëtare” po vazhdon të ngrihet një ritëm punimesh tepër voluminoz.

FSHF, që ofroi edhe pamjet e fundit të projektit në kanalin e saj zyrtar, po ndjek vazhdimisht ecurinë dhe situatën në kantier, në të cilin aktualisht në sektorë të veçantë puna ka kaluar pritshmëritë. Punimet në të gjithë hapësirën e betonit dhe konstruksioneve metalike ka kaluar tashmë gjysmën.

Ndërkohë, edhe tribunat po marrin formë me shkallët dhe mbulesën e plotë. Thuajse kanë përfunduar punimet për pjesën e nëntokës së stadiumit të ri, teksa pritet të nisë shumë shpejt edhe puna për fushën./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,8008,Camëri,109,Editorial,1724,Ekonomi,424,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2382,Kulture,632,Luginë,49,Moti,2,Politik,1780,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,494,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Arena Kombëtare” po merr formë, gati në fundin e vitit 2018 (Foto/VIDEO)
“Arena Kombëtare” po merr formë, gati në fundin e vitit 2018 (Foto/VIDEO)
“Arena Kombëtare” po merr formë, gati në fundin e vitit 2018 (Foto/VIDEO)
https://1.bp.blogspot.com/-vHomR92gMKc/Wnm_kHjnuKI/AAAAAAAARsE/O5o4U7J5BOUqVi6uQ0-mWX-S9K2V3tWeQCLcBGAs/s640/stadiumi-905x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-vHomR92gMKc/Wnm_kHjnuKI/AAAAAAAARsE/O5o4U7J5BOUqVi6uQ0-mWX-S9K2V3tWeQCLcBGAs/s72-c/stadiumi-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/arena-kombetare-po-merr-forme-gati-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/arena-kombetare-po-merr-forme-gati-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy