Avramopoulos ‘zbarkon’ në Tiranë, ja çfarë do të nënshkruajë me qeverinë shqiptare

Ndërkohë që Shqipëria dhe Greqia janë më pranë njëra tjetrës se asnjëherë më parë, kjo flaë marrëveshjes së re për detin dhe atë të varrezave greke në vendin tonë, zyrtari grek i BE, Dimitris Avramopulos mbërrin sot për një vizitë zyrtare në Tiranë.

Megjithatë, çështja çame është ende e hapur për palën shqiptare, por që Athina zyrtare nuk e njeh.

Komisioneri për Migrimin dhe Punët e Brendshme mësohet se do të takohet pasdite me ministrin për Europën dhe Punët e Jashtme Ditmir Bushati. Ndërkohë, ditën e nesërme Avramopulos do të takohet me ministrin Fatmir Xhafaj dhe kryeministri Edi Ramën.

Qëllimi i vizitës është marrëveshja mes Policisë dhe Frontex. Sakaq, pasi të nënshkruajnë marrëveshjen dy zyrtarët, Avramopulos dhe Xhafa do të mbajnë një konferencë të përbashkët./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Avramopoulos ‘zbarkon’ në Tiranë, ja çfarë do të nënshkruajë me qeverinë shqiptare
Avramopoulos ‘zbarkon’ në Tiranë, ja çfarë do të nënshkruajë me qeverinë shqiptare
Avramopoulos ‘zbarkon’ në Tiranë, ja çfarë do të nënshkruajë me qeverinë shqiptare
https://3.bp.blogspot.com/-JeXTwSNIJjs/WoA2KJNxeJI/AAAAAAAASVY/AUuY2RJ8MQg4M6mTjr8q8J_3MaUWyTnaQCLcBGAs/s640/Dimitris-Avramopolus-696x521.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-JeXTwSNIJjs/WoA2KJNxeJI/AAAAAAAASVY/AUuY2RJ8MQg4M6mTjr8q8J_3MaUWyTnaQCLcBGAs/s72-c/Dimitris-Avramopolus-696x521.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/avramopoulos-zbarkon-ne-tirane-ja-cfare.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/avramopoulos-zbarkon-ne-tirane-ja-cfare.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy