Beogradi frikë nga deklarata e Ramës, Daçiç: E tha troç! Shqipëria dhe Kosova në një shtet. BE pse sflet?

Beogradi ka reaguar për deklaratën e kryeministrit Edi Rama në Kuvendin e Prishtinës me rastin e 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës.

Ministri i Jashtëm, Ivica Daçiç thotë se ndjehet i habitur nga reagimi i Brukselit.

“Rama e tha troç! Shqipëria dhe Kosova duhet të jenë një shtet me një president, një politikë të jashtme dhe një politikë sigurie dhe askush nuk e kritikon atë”, u shpreh ai për Tanjug.

Daçiç hoqi një paralele me Republikën Serbe në Bosnje.

“Çfarë duhet të bëjmë ne? Të themi edhe ne që me Republikën Serpska duhet të ketë vetëm një president, një politikë të jashtme dhe një politikë sigurie?”, shtoi kryediplomati serb.

Sipas Daçiç, Serbia po u qëndron larg provokimeve, por sërish merr koston e padrejtë të kritikës nga BE.

“Dhe le të dalë dikush e të thotë se nuk ka standarde të dyfishta këtu”, deklaroi ai.

Ndërkohë, më i ashpër ishte ministri për Inovacionin dhe Zhvillimin Teknologjik, Nenad Popoviç.

Ai kërkoi që Serbia ta shpallë Edi Ramën person “non grata”, ndërsa ministri serb i Mbrojtjes, Aleksandër Vulin dënoi atë që e cilësoi si përpjekje të Ramës për të krijuar Shqipërinë e Madhe./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Beogradi frikë nga deklarata e Ramës, Daçiç: E tha troç! Shqipëria dhe Kosova në një shtet. BE pse sflet?
Beogradi frikë nga deklarata e Ramës, Daçiç: E tha troç! Shqipëria dhe Kosova në një shtet. BE pse sflet?
https://1.bp.blogspot.com/-unhIY9Zio3c/WotWGDzrtMI/AAAAAAAACKY/eqA5E90ueq887rnr1YepW65lYMCFTVqawCLcBGAs/s640/dadic.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-unhIY9Zio3c/WotWGDzrtMI/AAAAAAAACKY/eqA5E90ueq887rnr1YepW65lYMCFTVqawCLcBGAs/s72-c/dadic.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/beogradi-frike-nga-deklarata-e-rames.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/beogradi-frike-nga-deklarata-e-rames.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy