Bluza e zv/ambasadorit me ‘Shqipërinë e Madhe’, Kotzias: Majko na tha se…

Ministri i Jashtem grek Nikos Kotzias eshte thirrur ne interpelance pas incidentit me bluzën e ‘Shqipërisë së madhe’.

Është deputeti i Demokracisë së Re, Theodhos Karaoglu i cili e ka thirrur interpelancën pas fotos së zv/ambasadorit shqiptar i cili duket me një fëmijë që mban bluzën me hartën e Shqipërisë së Madhe në Kretë.

Kotzias sipas mediave greke, ka thene se ky ishte një rast unik, nuk ka pasur precedentë te meparashem dhe se nuk duhet perqendruar debati dhe vemendja tek nje fëmijë i cili per moshen qe ka nuk e di se çfarë kuptimi ka harta.

“Ministria e Jashtme greke dënon çdo forme irredentizmi, nacionalizmi si dhe ksenofobine e racizmin. Përsa i perket pranisë së zv/ambasadorit kjo gjë nuk ka ndodhur më parë, nuk ka asnjë incident as te ngjashem, si dhe u dhanë shpjegime nga ministri i Diasporës Pandeli Majko gjatë takimit me ministrinë e Brendshëm P. Shkurletis në lidhje me episodin e pazakonte. Majko theksoi se nuk duhet një rastësi të errësoje aspak marrëdhëniet Shqipëri-Greqi”, tha Kotzias./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Bluza e zv/ambasadorit me ‘Shqipërinë e Madhe’, Kotzias: Majko na tha se…
Bluza e zv/ambasadorit me ‘Shqipërinë e Madhe’, Kotzias: Majko na tha se…
https://2.bp.blogspot.com/-o-_veHJfPmk/Wo71Wpu0P1I/AAAAAAAATWM/HBwM2HY1rj0JA__nQVkUxAWMo6vYdiuLQCLcBGAs/s640/bluza_1519222763-5075010.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-o-_veHJfPmk/Wo71Wpu0P1I/AAAAAAAATWM/HBwM2HY1rj0JA__nQVkUxAWMo6vYdiuLQCLcBGAs/s72-c/bluza_1519222763-5075010.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/bluza-e-zvambasadorit-me-shqiperine-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/bluza-e-zvambasadorit-me-shqiperine-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy