Botërori 2022, mijëra shqiptarë punojnë në ndërtimin e stadiumeve në Katar

Ambasadori i Katarit në Tiranë, Ibrahim Hashim al Sada në një intervistë tha se janë mijëra shqiptarë që po punojnë në Katar në ndërtimin e stadiumeve të reja për Botërorin 2022.

Në bashkëbisedimin me gazetarin Arbër Hitaj në emisionin “Passport” në Rtv Scan ai evidentoi bashkëpunimin ekonomik mes dy vendeve, ndërsa thekson vullnetin për të forcuar dhe më tej bashkëpunimin.

“Ekziston dhe një Marrëveshje e Përbashkët Bashkëpunimi midis dy vendeve për punësimin e shqiptarëve në shtetin e Katarit.

Në fakt, nuk ka statistika zyrtare për numrin e punëtorëve shqiptarë në Katar për shkak se disa hyjnë e të tjerë dalin sipas vëllimit të punimeve, por në total numri i tyre i kalon disa mijëra.

Shqiptarët në Katar punojnë në shumë fusha dhe jo vetëm në ndërtim. Shumë prej tyre janë të punësuar në sektorët e shërbimit, si hoteleri etj”, ka zbuluar Hashim./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9250,Camëri,117,Editorial,2030,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1470,Iliridë,287,Kosovë,2683,Kulture,722,Luginë,61,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Botërori 2022, mijëra shqiptarë punojnë në ndërtimin e stadiumeve në Katar
Botërori 2022, mijëra shqiptarë punojnë në ndërtimin e stadiumeve në Katar
https://3.bp.blogspot.com/-WTD2mweQ_H8/Wnq1Kj-dIEI/AAAAAAAARxU/W3q1-gq7BN8UL1f0Q3HC9yFtklE0jFcWQCLcBGAs/s640/Swallows-Nest-by-Vincent-Callebaut-Architecte-01-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-WTD2mweQ_H8/Wnq1Kj-dIEI/AAAAAAAARxU/W3q1-gq7BN8UL1f0Q3HC9yFtklE0jFcWQCLcBGAs/s72-c/Swallows-Nest-by-Vincent-Callebaut-Architecte-01-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/boterori-2022-mijera-shqiptare-punojne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/boterori-2022-mijera-shqiptare-punojne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy