Bushati i përgjigjet Metës: Procesi i nisur me Greqinë kërkon maturi

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme ka reaguar pas refuzimit të autorizimit nga ana e Presidentit Ilir Meta për çështjen e negociatave me Greqinë.

MEPJ, në një deklaratë për mediat thotë se po shqyrton letrën e Presidentit dhe se do t’i përgjigjet në rrugë institucionale.

Më tej në deklaratë theksohet se procesi i nisur me Greqinë është kompleks, ndaj kërkon qetësi, maturi, institucionalizëm dhe jo projektimin e një anormaliteti që nuk ekziston

Deklarata e plotë

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme po shqyrton letrën e Presidentit të Republikës, në përgjigje të kërkesës së dërguar prej saj, për lëshimin e autorizimit për fillimin e negociatave me palën greke për delimitimin e hapësirave detare mes dy vendeve.

Çështjeve të ngritura nga Presidenti i Republikës, Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme do t’u përgjigjet në rrugë institucionale. Sikundër Ministri për Evropën dhe Punët e Jashtme është i angazhuar për të vijuar bisedimet e konsultimet e nisura me Presidentin e Republikës për të gjitha çështjet me interes për këtë proces.

Procesi i nisur me Greqinë është kompleks, ndaj kërkon qetësi, maturi, institucionalizëm dhe jo projektimin e një anormaliteti që nuk ekziston./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Bushati i përgjigjet Metës: Procesi i nisur me Greqinë kërkon maturi
Bushati i përgjigjet Metës: Procesi i nisur me Greqinë kërkon maturi
https://1.bp.blogspot.com/-YYja1XbrMJ4/Wo1FFJ5FMCI/AAAAAAAATRE/-9_XU3IX7iUdeBS_BrT8DRDl7X1bBvSvgCLcBGAs/s640/bushati-meta-1-905x395.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-YYja1XbrMJ4/Wo1FFJ5FMCI/AAAAAAAATRE/-9_XU3IX7iUdeBS_BrT8DRDl7X1bBvSvgCLcBGAs/s72-c/bushati-meta-1-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/bushati-i-pergjigjet-metes-procesi-i.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/bushati-i-pergjigjet-metes-procesi-i.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy