Çamët, presidenti grek vijon kërcënimet: Nëse doni BE-në, ndryshoni qëndrim!

Po tregohet shume aktiv ne deklaratat e tij kunder Shqiperise Presidenti grek, i cili nuk le rast pa reaguar sa here qe pemenden marredheniet greko-shqiptare nga politika ne Shqiperi.

Presidenti grek Prokopis Pavlopulos vijon me deklaratat e forta kundër Shqipërisë pas pretendimeve për çështjen Çame nga Tirana.

Pas kërcënimit pak ditë më parë, ai është shprehur sot sërish se, Shqipëria po bën një gabim të madh duke rrezikuar të ardhmen në BE.

“Udhëheqja shqiptare bën gabim të madh që mbështet të drejtat e disave që ishin bashkëpunëtorë të nazistëve.

Nuk mund të kesh aspirata europiane dhe të kërkosh të drejtat e bashkëpunëtorëve të nazistëve.

Kur Tirana të ketë një qëndrim tjetër, atëherë Greqia është këtu ta ndihmojë vendin fqinj për në BE” deklaroi ai.

Presidenti Ilir Meta duke komentuar deklaratat kërcënuese të homologut të tij grek, Pavlopulos se Shqipëria duhet të zgjedhë mes integrimit në BE dhe Çamërisë u shpreh se “Qëndrimet e tij nuk sjellin energji pozitive.

Pavlopulos nuk është në sintoni me Bushatin dhe Kotzias. Deklaratat e tij nuk i përgjigjen partneritetit. Duhet të ruajmë qetësinë dhe respektin reciprok’ tha Meta.
/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Çamët, presidenti grek vijon kërcënimet: Nëse doni BE-në, ndryshoni qëndrim!
Çamët, presidenti grek vijon kërcënimet: Nëse doni BE-në, ndryshoni qëndrim!
Çamët, presidenti grek vijon kërcënimet: Nëse doni BE-në, ndryshoni qëndrim!
https://2.bp.blogspot.com/-bzkUUGhz0aM/Wnziq1gOmOI/AAAAAAAABLg/m4qP7RFmOf0M7aD5kMiwfwP_Cqpf6JKyACLcBGAs/s640/Pavlopoulos.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-bzkUUGhz0aM/Wnziq1gOmOI/AAAAAAAABLg/m4qP7RFmOf0M7aD5kMiwfwP_Cqpf6JKyACLcBGAs/s72-c/Pavlopoulos.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/camet-presidenti-grek-vijon-kercenimet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/camet-presidenti-grek-vijon-kercenimet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy