‘Çmenden’ mediat greke: Rama merr urdhra nga Erdogan, Shqipëria po kthehet në “Turqi”

Ngërçi politik mes Greqisë dhe Shqipërisë mbi çështjen çame, por edhe bisedimet “misterioze” për faljen e detit, duket se nuk kanë shqetësuar jo vetëm Tiranën zyrtare por edhe Athinën.

Nga njëra anë kryediplomati Kotzias shprehet se me qeverinë shqiptare as u përmend “problemi Çam”, ndersa nga ana tjetër, Ditmir Bushati këmbënguli për përfshiren e “çështjes së Çamërisë” në negociatat me Greqinë.

Madje Ministri i Jashtwm deklaroi se “çdo qytetar çam do të gëzojë pronën e tij”.

Por mediat greke, duket se nuk mendojnë të njëjtën gjë, duke i mëshuar deklaratës së Kotzias për mos njohjen e problemit Çam.

Madje opinionistët mendojnë se qeveria shqiptare zbaton urdhrat e Erdoganit.

Sipas tyre Presidenti turk po përpiqet ta kthejë Shqipërinë në një Turqi të dytë.

Opinionisti i njohur Lambros Kalarrytis shkruan në “Parapolitika.gr” se:

Pala greke është ajo që do të humbasë në çdo marrëveshje që mund të arrihet”.

Për ata që nuk e kuptojnë apo nuk e vënë re faktori shqiptar zbaton urdhrat e Ankarasë.

Në Ballkan po aplikohet një politikë irredentiste dhe në mënyrë konsistente, metodike dhe të qëndrueshme që i bën të dukshme ‘gjurmët turke’.

Turqia kërkon një Ballkan të ri, dhe Erdogan po punon me shqiptarët. Shqiptarët janë një nga mjetet e dobishme dhe të rëndësishme në ndjekjen e këtij qëllimi.

Presidenti turk po përpiqet ta transformojë Shqipërinë në Turqinë e dytë në rajon”. Shkruan në analizën e tij opinionisti grek Lambros Kalarrytis.

Të tjerët kanë në mendje dhe politikën e tyre me tema të hapura.

Sepse kanë një axhendë kombëtare, vizion kombëtar, ide kombëtare, objektiva kombëtare.

Pra, ideja e ‘Shqipërisë së Madhe’, tani për tani duhet të jetë shqetësimi ynë.”/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: ‘Çmenden’ mediat greke: Rama merr urdhra nga Erdogan, Shqipëria po kthehet në “Turqi”
‘Çmenden’ mediat greke: Rama merr urdhra nga Erdogan, Shqipëria po kthehet në “Turqi”
‘Çmenden’ mediat greke: Rama merr urdhra nga Erdogan, Shqipëria po kthehet në “Turqi”
https://4.bp.blogspot.com/-0wHbTyhqOkc/Wns0UY4qNcI/AAAAAAAAR1A/C1ZE8E1Qswk8UyFGY4BYQWgVVvrVgZJbwCLcBGAs/s640/cameria-1-640x427.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-0wHbTyhqOkc/Wns0UY4qNcI/AAAAAAAAR1A/C1ZE8E1Qswk8UyFGY4BYQWgVVvrVgZJbwCLcBGAs/s72-c/cameria-1-640x427.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/cmenden-mediat-greke-rama-merr-urdhra.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/cmenden-mediat-greke-rama-merr-urdhra.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy