Cudira Shqiptare, dy standarte në FSHF: Disiplina e përjashton për dhunë, Apeli fal Këlcyrën (VIDEO)

Vendimi i Komisionit të Apelit në FSHF ka vendosur të rikthejë Këlcyrën në Kategorinë e Dytë, teksa Komisioni i Disiplinës e dënoi me përjashtim, pas incidentit të ndodhur në ndeshjen ndaj Përmetit, ku u dhunua gjyqtari kryesor Alvi Paço, të cilin e goditën tre futbollistë të Këlcyrës, të dënuar me përjashtim përjetë nga futbolli aktiv.

Nëpërmjet një vendimi të bërë publik, Komisioni i Apelit e quajti shumë të rëndë dënimin dhe vendosi që klubi i Këlcyrës të rikthehet në Kategorinë e Dytë, dhe të luajë 14 ndeshje pa tifozë. Kujtojmë që kjo skuadër do të udhëtojë drejt Sarandës për t’u ndeshur me Butrintin dhe ky vendim i gjen të papërgatitur.

Me këtë vendim, edhe njëherë tjetër duket qartë qëndrimi i dyanshëm i komisioneve të FSHF-së. Ndërsa shoqata e arbitrave nuk reagoi për dhunën, por për ofendimet e një trajneri si Shpëtim Duro. Këlcyra e ka humbur ndeshjen në tavolinë 0-3, por nuk rrezikon aspak qëndrimin në Kategorinë e Dytë, pasi ndodhet në mesin e renditjes në Grupin e Jugut./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Cudira Shqiptare, dy standarte në FSHF: Disiplina e përjashton për dhunë, Apeli fal Këlcyrën (VIDEO)
Cudira Shqiptare, dy standarte në FSHF: Disiplina e përjashton për dhunë, Apeli fal Këlcyrën (VIDEO)
https://4.bp.blogspot.com/-yicKsugMuIs/WoBHconnMsI/AAAAAAAASWM/aGD5fziEXjs5qL7j0QJdaL9RyEc2Uy5kQCLcBGAs/s640/dhuna-2.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-yicKsugMuIs/WoBHconnMsI/AAAAAAAASWM/aGD5fziEXjs5qL7j0QJdaL9RyEc2Uy5kQCLcBGAs/s72-c/dhuna-2.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/cudira-shqiptare-dy-standarte-ne-fshf.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/cudira-shqiptare-dy-standarte-ne-fshf.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy