De Biazi: Bashkëpunimi mes italianëve dhe shqiptarëve nuk sjell sukses vetëm në futboll

Xhani de Biazi, ish-trajneri i Kombëtares shqiptare, që sot ka edhe nënshtetësinë tonë, është një ndër ata që është lumturuar më së shumti për fitoren e Ermal Metës dhe Fabricio Moro-s në Festivalin e Sanremos.

Në një prononcim ekskluziv për “Panorama Sport” ish-trajneri kuqezi tha se bashkëpunimi mes italianëve dhe shqiptarëve nuk sjell sukses vetëm në futboll, por edhe në fusha të tjera të jetës.

“Jam shumë i kënaqur për Ermal Metën. Vitin e kaluar ai arriti i treti, ndërsa këtë vit mori një fitore të madhe. Vitin e kaluar, një kushëriri im që ka 4 restorante në Berlin dhe që njihej mirë edhe me Ermalin, e priti atë për 2 ditë dhe u kërkoi të gjithë miqve të tij që ta votonin.

Më vjen mirë që Ermali ia doli këtë vit. Bashkëpunimi mes italianëve dhe shqiptarëve nuk sjell sukses vetëm në futboll, por edhe në fusha të tjera të jetës”, tha De Biazi./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: De Biazi: Bashkëpunimi mes italianëve dhe shqiptarëve nuk sjell sukses vetëm në futboll
De Biazi: Bashkëpunimi mes italianëve dhe shqiptarëve nuk sjell sukses vetëm në futboll
https://3.bp.blogspot.com/-EJ2hCiL3hc4/WoFKmsR0ufI/AAAAAAAASdQ/_pIwugixhQ0yuW6Eo3CRxnfv_DrlzHKKwCLcBGAs/s640/de-biasi-2-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-EJ2hCiL3hc4/WoFKmsR0ufI/AAAAAAAASdQ/_pIwugixhQ0yuW6Eo3CRxnfv_DrlzHKKwCLcBGAs/s72-c/de-biasi-2-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/de-biazi-bashkepunimi-mes-italianeve.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/de-biazi-bashkepunimi-mes-italianeve.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy