Del bllof Dadiç, Guinea njeh pavarësinë e Kosovës

Ditën e sotme është konfirmuar nga Guinea-Bissaus se e njeh Kosov Guinea-Bissausn si shtet. Kjo ka nxjerr bllof Ivica Dadiç me deklaratën se Kosova nuk do njihej nga Guinea-Bissaus.

Fabien Sagna, gjatë ditës së sotme i ka dorëzuar presidentit Hashim Thaçit, letrën e njohjes së Kosovës nga ky shtet, duke hedhur kështu poshtë pohimet e ministrit të Jashtëm të Serbisë, Ivica Daçiç. Ky i fundit gjatë vitit të kaluar pohoi se Guinea kishte hequr dorë nga njohja e Kosovës.

Ministri i shtetit të Guinea-Bissau, Fabien Sagna i dorëzoi presidentit Thaçi letrën e presidenti të Guinea-Bissau, José Mário Vaz, me të cilën rikonfirmohet njohja e Kosovës nga ky shtet. Thaçi falënderoi ata për prezencën e tyre, pikërisht në dhjetëvjetorin e pavarësisë së Kosovës, duke theksuar se kjo është dëshmia më e mirë se marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Guinea-Bissau janë më të forta sesa çdo përpjekje për t’i lënduar ato.

“Falënderoj presidentin Vaz, qeverinë tuaj për njohjen e pavarësisë së Kosovës. Kosova do të jetë gjithmonë një shtet mik i juaji dhe synojmë të thellojmë edhe më shumë bashkëpunimin”, ka thënë Presidenti, shkruan express. Nga ana tjetër, ministri i Shtetit dhe shef i Shtatmadhorisë të presidentit të Guinea-Bissau, Fabien Sagna në emër të presidentit Vaz, ka uruar presidentin dhe popullin e Kosovës për dhjetëvjetorin e pavarësisë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Del bllof Dadiç, Guinea njeh pavarësinë e Kosovës
Del bllof Dadiç, Guinea njeh pavarësinë e Kosovës
https://4.bp.blogspot.com/-EqqpAbKOOR4/WoywO2CvAXI/AAAAAAAACQg/26Y3Y064D2UmWdF7--O6eztIoQB7GhftwCLcBGAs/s640/guinea.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-EqqpAbKOOR4/WoywO2CvAXI/AAAAAAAACQg/26Y3Y064D2UmWdF7--O6eztIoQB7GhftwCLcBGAs/s72-c/guinea.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/del-bllof-dadic-guinea-njeh-pavaresine.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/del-bllof-dadic-guinea-njeh-pavaresine.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy