Delawie: Mbështetja e Amerikës për Kosovën, afatgjate dhe e palëkundur

Duke rikujtuar mbështetjen e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Kosovën dhe vizitat e disa zyrtarëve të lartë amerikanë në Kosovë, ambasadori amerikan, Greg Delawie, ka thënë se mbështetja e SHBA’së për Kosovën është e afatgjate dhe e palëkundur.

Delawie ka publikuar në Twitter fotografinë e një takimi të ish-presidentit amerikan George Bush me ish-presidentin e Kosovës, Fatmir Sejdiu, dhe asokohe kryeministrin Hashim Thaçi.

Gjithashtu, ai ka publikuar edhe një fotografi të ish-sekretares së Shtetit, Madeleine Albright, gjatë një vizite të saj në Kosovë.

“Mbështetja e SHBA’së për Kosovën është e afatgjate, dypartiake dhe e palëkundur. Hidhni një sy prapa disa zyrtarëve të mëparshëm të rëndësishëm të SHBA që vizituan dhe mbështetën Kosovën”, thuhet në postimin e Delawie në Twitter.

“Ne shpresojmë që të mirëpresim më shumë liderë amerikanë në Kosovë, në të ardhmen!”, ka shkruar Delawie në rrjetin social./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Delawie: Mbështetja e Amerikës për Kosovën, afatgjate dhe e palëkundur
Delawie: Mbështetja e Amerikës për Kosovën, afatgjate dhe e palëkundur
https://3.bp.blogspot.com/-kAxNM-QIbck/WoYjQ9dgk0I/AAAAAAAAB4A/R8MyekgCDvUd0mtNQ_S2Ywd7xTxm8Z-QwCLcBGAs/s640/D7F86D25-0A39-4174-B0D7-3F2F4331AA9D-25438-00000E354F716184-1200x630-640x336.jpeg
https://3.bp.blogspot.com/-kAxNM-QIbck/WoYjQ9dgk0I/AAAAAAAAB4A/R8MyekgCDvUd0mtNQ_S2Ywd7xTxm8Z-QwCLcBGAs/s72-c/D7F86D25-0A39-4174-B0D7-3F2F4331AA9D-25438-00000E354F716184-1200x630-640x336.jpeg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/delawie-mbeshtetja-e-amerikes-per.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/delawie-mbeshtetja-e-amerikes-per.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy