Demarakcioni/ Ambasadori Delawie: Dekada e dytë e Kosovës nis këtë javë

kënaqur pas fundjavës së pabesueshme, siç e ka cilësuar edhe vet ai, të festimeve të 10-vjetorit të Pavarësisë së Kosovës, ambasadori Greg Delawie duket se ka një mesazh në lidhje me pikënisjen e progresit të Kosovës në këtë dekadë të dytë.

Ai ka zgjedhur rrjetin social “Twitter” për këtë dhe e bën në mënyrë tepër të qartë. Pret që ratifikimi i marrëveshjes së Demarkacionit mes Kosovës dhe Malit të Zi të jetë gjë e kryer brenda kësaj jave nga deputetët e Kuvendit kosovar.

“Ishte një fundjavë e pabesueshme. Festimet për 10-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës mund të kenë përfunduar sot, por tashmë hedhim vështrimin drejt progresit të dekadës së ardhshme…duke nisur nga kjo javë me ratifikimin e Demarkacionit”, shkruan ambasadori i Shteteve të Bashkuara në Prishtinë, Delawie.

Këtë të hënë, mediet në Kosovë shkruajnë se Qeveria e Kosovës do të mblidhet dy herë gjatë së martës, fillimisht për të tërhequr projektligjin për Demarkacionin (marrëveshja e vitit 2015) nga Kuvendi, e më pas për të proceduar më tej projektligjin e rishikuar, me plotësimin e “aneksit” të nënshkruar nga presidentët e Kosovës dhe Malit të Zi, respektivisht Hashim Thaçi e Filip Vujanoviç./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Demarakcioni/ Ambasadori Delawie: Dekada e dytë e Kosovës nis këtë javë
Demarakcioni/ Ambasadori Delawie: Dekada e dytë e Kosovës nis këtë javë
https://1.bp.blogspot.com/-02Obsy1laWI/Woyv9r1Mw1I/AAAAAAAACQc/9TjcVRdhz2cjrcLw2Ew-yp-s_F6HeDOXwCLcBGAs/s640/Greg-Delawie-okjhgb-660x375.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-02Obsy1laWI/Woyv9r1Mw1I/AAAAAAAACQc/9TjcVRdhz2cjrcLw2Ew-yp-s_F6HeDOXwCLcBGAs/s72-c/Greg-Delawie-okjhgb-660x375.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/demarakcioni-ambasadori-delawie-dekada.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/demarakcioni-ambasadori-delawie-dekada.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy