Ditë historike për sportin shqiptar/ Gega dhe Smajlaj shpallen kampionë Ballkani (VIDEO)

Një ditë historike për sportin shqiptar mund të quhet kjo e sotmja, pasi dy atlete janë shpallur kampionë në Mitingun Ndërkombëtar të Sallave të Mbyllura në Stamboll të Turqisë.

Mësohet se Luiza Gega është shpallur kampione në garën e 3 mijë metrave, ndërsa Izmir Smajlaj është shpallur kampion në kërcënim së gjati.

Luiza Gega siguroi vendin e parë me kohën 9 minuta e 6 sekonda. Stambolli duket se i sjell fat atletes shqiptare, pasi edhe një vit më parë Gega mori medaljen e artë në garën e 1500 metrave.

Ndërkohë Izmir Smajlaj ka kërcyer më tepër se atletët e tjerë duke marrë medaljen e artë me rezultatin 7.80 m./ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ditë historike për sportin shqiptar/ Gega dhe Smajlaj shpallen kampionë Ballkani (VIDEO)
Ditë historike për sportin shqiptar/ Gega dhe Smajlaj shpallen kampionë Ballkani (VIDEO)
Ditë historike për sportin shqiptar/ Gega dhe Smajlaj shpallen kampionë Ballkani (VIDEO)
https://3.bp.blogspot.com/-mwsUKc_-gLg/WojHlIMM9HI/AAAAAAAAB_c/tctAHsI0FOgDTXqQBWX7T4ajJhkvP92OQCLcBGAs/s640/ismailaj-e1518894388750.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-mwsUKc_-gLg/WojHlIMM9HI/AAAAAAAAB_c/tctAHsI0FOgDTXqQBWX7T4ajJhkvP92OQCLcBGAs/s72-c/ismailaj-e1518894388750.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/dite-historike-per-sportin-shqiptar_18.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/dite-historike-per-sportin-shqiptar_18.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy