Dosja e Spillesë në duar të gjyqtarit që ka blerë tokë në atë plazh

Gjyqtari i Kavajës, Luan Lusha që ka pranuar kërkesë e prokurorisë së rrethit për caktimin e masës së sigurisë ndaj 10 personave, mes tyre dhe biznesmenit Idlir Karkini, rezulton të jetë vetë një nga personat që administron sipërfaqe tokësore në plazhin e Spillesë.

Një burim i tha gazetës “Shqiptarja.com” se Lusha, dyshohet të ketë blerë një sipërfaqe toke në plazhin e Spillesë, nga persona të tjerë që kishin përfituar tokë nëpërmjet skemave të paligjshme. Kjo sipërfaqe toke, është blerë nga gjyqtari Luan Lusha dhe më pas, ky gjyqtar ka ndërtuar një bar-kafe-restorant. Gjithmonë sipas burimeve 2500 m2 fillimisht është përfituar nga Hekuran Kaja.

Më pas kjo pasuri ka pasur këtë historik tek Muharrem Kollcaku, Vesel Beu e më pas tek Mynyr Beu dhe Mynyr Beu, Agim Beu e duke vazhduar tek Manushaqe Gjoci. I fundi i përfituesve rezulton të jetë gjyqtari i gjykatës së Kavajës Luan Lusha.

Në datën 19 shkurt 2018 Lusha miratoi kërkesën e prokurorisë për caktimin e masës së arrestit ndaj 10 personave mes tyre, kryebashkiakut të Rrogozhinës Idajet Nuredini dhe biznesmenit Idlir Karkini dhe disa zyrtarëve të tjerë. Pavarësisht miratimit të kërkesës së akuzës, policia e shtetit ka ngritur dyshime të forta se informacioni për dekonspirimin e arrestimit të personave, ka dalë nga dyert e gjykatës së Kavajës./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7992,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,419,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Dosja e Spillesë në duar të gjyqtarit që ka blerë tokë në atë plazh
Dosja e Spillesë në duar të gjyqtarit që ka blerë tokë në atë plazh
https://4.bp.blogspot.com/-LB-8HnzzwRg/Wo9O4y5GNbI/AAAAAAAACVM/cXYni_opin4ofhtZBRtDlCa1zpWhaUeSwCLcBGAs/s640/spille-compressor.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-LB-8HnzzwRg/Wo9O4y5GNbI/AAAAAAAACVM/cXYni_opin4ofhtZBRtDlCa1zpWhaUeSwCLcBGAs/s72-c/spille-compressor.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/dosja-e-spillese-ne-duar-te-gjyqtarit.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/dosja-e-spillese-ne-duar-te-gjyqtarit.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy