Edhe kryeqyteti olimpik, Lozana së shpejti me shtatoren e Shenjtores “Nëna Tereza”

Lozana, e ndodhur përkatësisht në kantonin Vo (Vaud) të Zvicrës, është kryeqendra e Lojërave Olimpike, që njihet edhe si Kryeqyteti Olimpik, ku e ka selinë Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, ku ndodhet edhe Gjykata Ndërkombëtare e Arbitrazhit Sportiv, së shejti do të bekohet edhe me shtatorën e shenjtores “Nënë Tereza”, fal punës së palodhëshme të komunitetit shqiptar në këtë qytet, sidomos nga veprimtarët dhe këshilli i përbër nga Ibrahim Syla, veprimtar i kahmotshëm si dhe ish deputet i Kuvendit të Kosovës, së legjislaturës së viteve ’90; Gjergj Prenkoçaj,kryetar i LAPSH për qytetin e Morzhës, veprimtari prof.Sabri Alidema, veprimtari dhe muzicienti Cen Kabashi, si dhe veprimtarja dhe poetja Fatime Kalimashi.

Për fund, le ta kujtojmë një nga thënjet frymzuese të shenjtores shqiptare “ Gjithmonë kur takohemi me njëri-tjetrin le të buzëqeshim, buzëqeshja është fillimi i çdo dashurie” .

Pra, le të jetë kjo thënje mesazh paqeje e dashurie që do ta përqon shtatorja e “Shën Terezës” në Lozanë, për të gjithë njerëzit pamarrëparasyshë, nacionalitetin, besimin, racën, gjuhën./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Edhe kryeqyteti olimpik, Lozana së shpejti me shtatoren e Shenjtores “Nëna Tereza”
Edhe kryeqyteti olimpik, Lozana së shpejti me shtatoren e Shenjtores “Nëna Tereza”
Edhe kryeqyteti olimpik, Lozana së shpejti me shtatoren e Shenjtores “Nëna Tereza”
https://2.bp.blogspot.com/-Tk0Xny3xs8g/Wn2Ef1FceEI/AAAAAAAASEA/uDD0iEcPRAsBGwCqdrSVSJit2xnya-SLACLcBGAs/s640/nene-640x336.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-Tk0Xny3xs8g/Wn2Ef1FceEI/AAAAAAAASEA/uDD0iEcPRAsBGwCqdrSVSJit2xnya-SLACLcBGAs/s72-c/nene-640x336.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/edhe-kryeqyteti-olimpik-lozana-se.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/edhe-kryeqyteti-olimpik-lozana-se.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy