Edi Rama dorëzohet përballë “presionit” qytetar, tërhiqet nga HEC-et në Osum

Kupa është mbushur!
Prej ditës së dielë përdoruesit e rrjeteve sociale dhe disa media kanë gëluar nga lajmi se në Kanionet e Osumit do ndërtoheshin HEC-e.
Valbona iku dhe ndoshta të irrituar nga ky fakt tashmë i pandryshueshëm, impakti për shkatërrimin e kanioneve të Osumit ishte më i madh tek qytetarët.
E për këtë, kryeministri Edi Rama paraditen e sotme ka bërë një postim “mea-culpa” në Facebook.
Rama pranoi se qeveria e tij do të tërhiqet nga ndërtimi i hidrocentraleve në Osum, një projekt i nisur nga qeveria “Rama I” që asokohe pati marrë miratimin e kryeministrit aktual.
Presioni i madh qytetar për të ndaluar shkatërrimin e një zone të mbrojtur si “Monument Natyre”, siç janë Kanionet e Osumit, më në fund ka dhënë efekt, Rama kërkoi falje duke u tërhequr./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Edi Rama dorëzohet përballë “presionit” qytetar, tërhiqet nga HEC-et në Osum
Edi Rama dorëzohet përballë “presionit” qytetar, tërhiqet nga HEC-et në Osum
Edi Rama dorëzohet përballë “presionit” qytetar, tërhiqet nga HEC-et në Osum
https://1.bp.blogspot.com/-lP0F9JIOQGI/Wn2NQuU75_I/AAAAAAAASEc/tfaDmCOQmJAbFJ5RrMDLYrn3YnEmYhUGACLcBGAs/s640/edimo.png
https://1.bp.blogspot.com/-lP0F9JIOQGI/Wn2NQuU75_I/AAAAAAAASEc/tfaDmCOQmJAbFJ5RrMDLYrn3YnEmYhUGACLcBGAs/s72-c/edimo.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/edi-rama-dorezohet-perballe-presionit.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/edi-rama-dorezohet-perballe-presionit.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy