Ekskluzive-Ja dokumenti ku Shqipëria njeh Genocidin nga Shovinistët Grekë (Dokumenti)

Levizja "Zgjohu Shqiptar" sjell një dokument ekskluziv për cështjen Came dhe për qëndrimet e ndryshme të qeverisë shqiptare sot dhe dje. Më 1994, Kuvendi i Repuplikës së Shqipërisë shpalli 27 Qershorin në kalendarin Kombëtar si: “DITA E GENOCIDIT NDAJ SHQIPTARËVE TË ÇAMËRISË NGA SHOVINISTËT GREKË”.

Gjithashtu u dekretua me Ligj që të ngrihet në Konispol Memoriali në kujtim të viktimave të këtij genocidi.

Ky Ligj hynë në fuqi menjëherë.

Tiranë, më, 30.6.1994

Nr. i ligjit 7839

 

Kryetari i Kuvendit

Pjetër ARBNORI

/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ekskluzive-Ja dokumenti ku Shqipëria njeh Genocidin nga Shovinistët Grekë (Dokumenti)
Ekskluzive-Ja dokumenti ku Shqipëria njeh Genocidin nga Shovinistët Grekë (Dokumenti)
Ekskluzive-Ja dokumenti ku Shqipëria njeh Genocidin nga Shovinistët Grekë (Dokumenti)
https://2.bp.blogspot.com/-yLjdyflVLao/WnNCNJ0mvgI/AAAAAAAARC4/6Hs9cmExoE02CFCn4-oaYk3Poy_29rwXwCLcBGAs/s640/ceshtje-came.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-yLjdyflVLao/WnNCNJ0mvgI/AAAAAAAARC4/6Hs9cmExoE02CFCn4-oaYk3Poy_29rwXwCLcBGAs/s72-c/ceshtje-came.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ekskluzive-ja-dokumenti-ku-shqiperia.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ekskluzive-ja-dokumenti-ku-shqiperia.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy