Foto/ “Shokon” Gjirokastra, rrëzon premtimet e qeverisë

Deputeti i Partisë Demokratike, Tritan Shehu, në një postim në rrjetet sociale, ka publikuar një sërë fotografish të cilat, pasqyrojnë gjendjen e qytetit të Gjirokastrës.

Shehu hedh akuza kundrejt qeverisë duke thënë se fondet restauruese kanë qenë vetëm 4 milionë, duke bërë një realizim vetëm 60% të objekteve.

“Gjirokastra, ky margaritar sot si nje “qytet mbas lufte” dhe ne prag te renimit!
Po publikoj disa foto shkuese nga Gjrokastra e pereth saj, te cilat flasin vete per degradimin e thelle qe po peson ai qytet si pasoje e diskriminimit mbi ate.
Ne kater vite “Rilindje” fondet restauruese per ate qytet ishin vetem 4 milion leke te vjetra dhe kjo me realizim 60%”.

Më tej Shehu shkruan se në këtë qark krahas politikave zhvilluese të shumëpërfolura nga qeveria, asnjë investim zhvillues nuk është vënë në zbatim në infrastrukture, energji, bujqësi, blektori etj.

Ne qeverisjen Berisha ishin 3,5 milion $, (perfshi ketu dhe ato per shtepine Kadare qe perfundoi me vone), por dhe keto te pa mjaftueshme.
Ura e Hoshteves sic duket edhe ne fotot u zhduk ne nje nate, ura e Kordhoces po shkon drejt po atij fundi.
Ministria Kumbaro deklaron se terreni i Kalase ka rreshkitje tektonike, por nuk thote asgje se cfare po behet per ta ndaluar kete dhe nuk dislokohet asnje fond. Sot kur nuk ka asgje te pa rregullueshme, duhet bere gjithcka per te mbrojtur ate Kala, krenari e historise e e kombit tone, pavaresisht nga shpenzimet.
Per te mos folur ketu edhe per “deshmine” e abuzimit e korrupsionit ekstrem te ndodhur aty, per rreshqitjet ne Kodren e Shtufit ku rrezikohet zona dhe jeta e qytetareve, nqs nuk realizohen urgjentisht punime te gjera e komplekse.
Nderkaq asnje investim zhvillues ne infrastrukture, energji, bujqesi, blektori etj, ne te gjithe ate Qark.
Eshte e kote te kerkosh politika zhvilluese nga Rilindja, mjafton te shikosh fotot e meposhte te Gjirokastres qe te kujtojne Sirine e luftes per tu bindur.
Keshtu Gjrokastra po kthehet ne nje Qytetet ne Zhdukje!”. /ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Foto/ “Shokon” Gjirokastra, rrëzon premtimet e qeverisë
Foto/ “Shokon” Gjirokastra, rrëzon premtimet e qeverisë
https://2.bp.blogspot.com/-6kFGlUexLeE/WooZXgh_BnI/AAAAAAAACFw/zi4jvz6PWuEHZTr1AoXzGGhggJIABvOZQCLcBGAs/s640/gjirokastra-compressor.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-6kFGlUexLeE/WooZXgh_BnI/AAAAAAAACFw/zi4jvz6PWuEHZTr1AoXzGGhggJIABvOZQCLcBGAs/s72-c/gjirokastra-compressor.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/foto-shokon-gjirokastra-rrezon.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/foto-shokon-gjirokastra-rrezon.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy