Foto-video/ Lironi shqiponjën NDYRSIRA! Pas apelit të kësaj masakre, ndërhyn policia

Shqiponja e burgosur dhe e gjakosur bëri namin në rrjet, pas nje denoncimi të ambientalistit Sazan Guri në facebook. Ai i shkroi ministrit të Mjedisit dhe ministrit të Brendshëm Xhafaj për të mbrojtur shpendin që është dhe simboli ynë.

“Z. minister, ne Berishaj te Pukes nje grup barbar po torturojne nje shqiponje te lidhur. Nje miku im ambjentalist nga ky fshat, por qe rri ne Tirane, tentoi tua bleje per 500 euro per ta lene te lire, por nuk pranuan.

Jane per arrest. Te lutem, te lutem, urdheroni ndonje grup te gatshem qe ndodhet aty prane”, shkruante Guri.

Pas kesaj, eshte angazhuar Policia e Pukes qe ka bere te mundur lirimin e shqiponjes. Sakaq te shumte jane komentuesit ne rrjetet sociale qe kerkojne te mbrohet ky shpend, pasi edhe here te tjera jane shfaqur pamje te kapjes se shqiponjave, kryesisht per qellime tregtare./ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Foto-video/ Lironi shqiponjën NDYRSIRA! Pas apelit të kësaj masakre, ndërhyn policia
Foto-video/ Lironi shqiponjën NDYRSIRA! Pas apelit të kësaj masakre, ndërhyn policia
Foto-video/ Lironi shqiponjën NDYRSIRA! Pas apelit të Sazan Gurit, ndërhyn policia
https://3.bp.blogspot.com/-pnpq1UjmvwA/WonMbfdqKeI/AAAAAAAATCw/Q49SNgo6jOUss9Mbmjk83ptrtebfaIC7wCLcBGAs/s640/shqiponja-2.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-pnpq1UjmvwA/WonMbfdqKeI/AAAAAAAATCw/Q49SNgo6jOUss9Mbmjk83ptrtebfaIC7wCLcBGAs/s72-c/shqiponja-2.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/foto-video-lironi-shqiponjen-ndyrsira.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/foto-video-lironi-shqiponjen-ndyrsira.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy