Frika nga Vetingu, mësoni tërheqjen që bën ish kryeprokurori Llalla në momentet e fundit

Ish-kryeprokurori: S'dua të jem gjyqtar i Apelit

EKSKLUZIVE - Ish-kryeprokurori Adriatik Llalla është dorëhequr nga e drejta për të qenë gjyqtar i Gjykatës së Apelit. Report Tv ka mësuar ekskluzivisht se Llalla, përmes një kërkese drejtuar organeve të Vettingut, ka njoftuar dorëheqjen nga sistemi i drejtësisë, ndërsa nuk janë të qarta motivet e këtij vendimi.

Tërheqja nga sistemi i drejtësisë bën që procesi i Vettingut ndaj Llallës, i nisur një vit më parë kur mbante detyrën e Kryeprokurorit, të ndërpritet, por për këtë çështje do vendosë Komisioni i Pavarur i Kualifikimit nëse Llalla do i shpëtojë apo jo verifikimit të pasurisë dhe integritetit profesional. Llalla bën pjesë në listën prej 56 personave që po kalon në filtrin e Vettingut, por megjithatë ende nuk dihen rezultatetet e këtij verifikimi.

Adriatik Llalla është akuzuar publikisht pak kohë më parë nga ambasadori amerikan në Tiranë si Prokurori që refuzoi të hetojë politikanët e korruptuar. Akuza në drejtim të Llallës ka pasur edhe nga maxhoranca për "kyçjen" e disa dosjeve të krimit dhe korrupsionit në vend. Mandati i tij si Kryeprokuror përfundoi në datën 7 dhjetor 2017, ndërsa në 18 dhjetor Kuvendi zgjodhi si pasuese të Llallës, por me mandat të përkohshëm, ish-prokuroren e Shkodrës, Arta Marku./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Frika nga Vetingu, mësoni tërheqjen që bën ish kryeprokurori Llalla në momentet e fundit
Frika nga Vetingu, mësoni tërheqjen që bën ish kryeprokurori Llalla në momentet e fundit
https://1.bp.blogspot.com/-xShJK7fOqmU/Wn8dcuuaZ3I/AAAAAAAASOM/HoxlirBNXXIZ8KbZDJkwY6lnV8aLHqCMQCLcBGAs/s640/324357_m.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-xShJK7fOqmU/Wn8dcuuaZ3I/AAAAAAAASOM/HoxlirBNXXIZ8KbZDJkwY6lnV8aLHqCMQCLcBGAs/s72-c/324357_m.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/frika-nga-vetingu-mesoni-terheqjen-qe.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/frika-nga-vetingu-mesoni-terheqjen-qe.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy