Futbollisti shqiptar i vë vulën vetes “tradhëtar”: Ndihem grek, nder të luaj për këtë shtet

Futbollisti shqiptar i ekipit Shpresa, Enea Mihajn, sapo i ka vendosur vulën vetes “tradhëtar”. Ashtu si Sotir Nini disa vite më parë, mbrojtësi i Panetolikosit ka dhënë një deklaratë që nuk ka nevojë për të komentuar.

Ai ka deklaruar se ndihet grek dhe që pret me padurim ftesën e kombëtares helene.

Në një intervistë, gazetarja greke e pyet në lidhje me përzgjedhjen e Kombëtares duke qenë se ai ka debutuar edhe me Shpresat e Shqipërisë, ndërsa përgjigjja e pogradecarit 19 vjeçar ishte e qartë dhe e prerë.

“U rrita në Greqi, kam studiuar këtu dhe ndihem grek. Do të ishte nder për mua të luajë me Kombëtaren e Greqisë”.

Një deklaratë që padyshim ka tërbuar gjithëtifozët shqiptarë. Tashmë ky futbollist i ka mbyllur njëherë e mirë hesapet me ekipin kuqezi./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7893,Camëri,108,Editorial,1681,Ekonomi,412,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2349,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1765,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Futbollisti shqiptar i vë vulën vetes “tradhëtar”: Ndihem grek, nder të luaj për këtë shtet
Futbollisti shqiptar i vë vulën vetes “tradhëtar”: Ndihem grek, nder të luaj për këtë shtet
https://4.bp.blogspot.com/-TjxVwHLf_qk/Wnklrax8t0I/AAAAAAAABBw/3tW_PwbvozsWsmVc7IuneUhiNZ1JJ_fAwCLcBGAs/s640/Screenshot_8-17.png.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-TjxVwHLf_qk/Wnklrax8t0I/AAAAAAAABBw/3tW_PwbvozsWsmVc7IuneUhiNZ1JJ_fAwCLcBGAs/s72-c/Screenshot_8-17.png.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/futbollisti-shqiptar-i-ve-vulen-vetes.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/futbollisti-shqiptar-i-ve-vulen-vetes.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy