Gega dhe Smajlaj krenojnë Shqipërinë/ Shpallen kampionë Ballkani dhe rrëmbejnë medaljet e arit

Luiza Gega dhe Izmir Smajlaj janë shpallur kampionë dhe janë shpërblyer me medalje të arta.

Një ditë e shënuar për Shqipërinë tonë pasi dy kampionët shqiptarë na bënë krenarë në Mitingun Ndërkombëtar të Sallave të Mbyllura në Stamboll të Turqisë.

Pavarësisht se gara ishte e fortë, Gega u shpall kampione në garën e 3000 metrave me një kohë prej 9 minutash e 6 sekondash.

Ajo u shpall fituese dhe mori medalje të artë edhe vitin paraardhës në garën e 1500 metrave.

Izmir Smajlaj u shpall kampion në kërcënim së gjati me rezultatin 7.80 m duke lënë pas të gjithë atletët e tjerë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Gega dhe Smajlaj krenojnë Shqipërinë/ Shpallen kampionë Ballkani dhe rrëmbejnë medaljet e arit
Gega dhe Smajlaj krenojnë Shqipërinë/ Shpallen kampionë Ballkani dhe rrëmbejnë medaljet e arit
Gega dhe Smajlaj krenojnë Shqipërinë/ Shpallen kampionë Ballkani dhe rrëmbejnë medaljet e arit
https://4.bp.blogspot.com/-fNgc_3aVJ00/Wol548Sez-I/AAAAAAAATAg/_Y1KXKB66akG5yq0gI7P3CPtlEYSIkBtQCLcBGAs/s640/17175876_1044524465691849_1480118102_o-2-e1488717470863-640x660.png
https://4.bp.blogspot.com/-fNgc_3aVJ00/Wol548Sez-I/AAAAAAAATAg/_Y1KXKB66akG5yq0gI7P3CPtlEYSIkBtQCLcBGAs/s72-c/17175876_1044524465691849_1480118102_o-2-e1488717470863-640x660.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/gega-dhe-smajlaj-krenojne-shqiperine.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/gega-dhe-smajlaj-krenojne-shqiperine.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy