Gërmimet në Shqipëri, Athina u bën thirrje qytetarëve: Na ndihmoni për identifikimin

Me nisjen e kërkimeve në Dragot të Tepelenës për gjetjen e eshtrave të ushtarëve grekë të rënë gjatë luftës italo-greke 1940-1941, Ministria e Jashtme në Athinë fton qytetarët e saj të interesuar, për identifikimin e paraardhësve të tyre që humbën jetën në territorin shqiptar, raporton Vizion Plus.

Në njoftimin zyrtar, Ministria kërkon të marrë të dhëna që ndihmojnë procesin, nga të afërmit e ushtarëve të rënë në luftë.

“Në kuadër të procedurës të kërkimit, zhvarrosjes, identifikimit dhe varrosjes së eshtrave të ushtarëve të rënë grekë në Shqipëri gjatë luftës italo-greke të viteve 1940-1941, të afërmit e tyre mund të komunikojnë për më shumë informacion me Drejtorinë e Personelit të Përhershëm Ushtarak të Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë.”

Në këtë njoftim, Ministria vë në dispozicion të gjithë të interesuarve, numrat e telefonit, faksit si dhe adresën e e-mailit të Shtabit të Përgjithshëm.

Megjithëse shifrat mes dy vendeve nuk përputhen, pasi shteti grek pretendon për një numër më të madh sesa pala shqiptare, komisionit të përbashkët teknik mes ty vendeve do t’i shtohen dhe të dhënat që do të mblidhen pas këtij njoftimi./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7893,Camëri,108,Editorial,1681,Ekonomi,412,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2349,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1765,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Gërmimet në Shqipëri, Athina u bën thirrje qytetarëve: Na ndihmoni për identifikimin
Gërmimet në Shqipëri, Athina u bën thirrje qytetarëve: Na ndihmoni për identifikimin
https://1.bp.blogspot.com/-rTbVSYNS_Vw/WnLfOEsPF-I/AAAAAAAARAY/r-sMLjK-5yUYBeJZWjP4KqiLyY-GGBXnQCLcBGAs/s640/germimet.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-rTbVSYNS_Vw/WnLfOEsPF-I/AAAAAAAARAY/r-sMLjK-5yUYBeJZWjP4KqiLyY-GGBXnQCLcBGAs/s72-c/germimet.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/germimet-ne-shqiperi-athina-u-ben.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/germimet-ne-shqiperi-athina-u-ben.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy