Grekët Masakruan Çamët Në Mënyra Origjinale, Si Hitleri Hebrenjtë, Foto Të Rralla

Masakra ndaj çamëve, është një pjesë e historisë së Shqipërisë që nuk harrohet dhe nuk kapërdihet.

Kanë kaluar mbi 70 vjet nga masakra greke ndaj çamëve, ku i prenë, vranë, përzuan nga shtëpia e tyre dhe i turturuan për faktin pse ishin shqiptarë.

Këto foto të rralla tregojnë vuajtjet e çamëve që u strehuan në kampe në Shqipëri, pas eksodit të tyre nga Greqia e sotme.

Prej shekujsh ata ishin autoktonë të trojeve të tyre, por masakrat greke, ku nuk kursyen as fëmijë dhe as pleq, i detyruan që të largohen drejt Shqipërisë.

Edhe pse kanë kaluar shumë vite, nga shteti grek nuk është bërë për këtë genocid, qoftë edhe një kërkesë faljeje./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Grekët Masakruan Çamët Në Mënyra Origjinale, Si Hitleri Hebrenjtë, Foto Të Rralla
Grekët Masakruan Çamët Në Mënyra Origjinale, Si Hitleri Hebrenjtë, Foto Të Rralla
https://1.bp.blogspot.com/-P8OvxPyp1yc/WoN94elyBNI/AAAAAAAABp8/tRaslykcT0IY-anYGQIiDh8ibYyrVUjiQCLcBGAs/s640/qamet.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-P8OvxPyp1yc/WoN94elyBNI/AAAAAAAABp8/tRaslykcT0IY-anYGQIiDh8ibYyrVUjiQCLcBGAs/s72-c/qamet.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/greket-masakruan-camet-ne-menyra.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/greket-masakruan-camet-ne-menyra.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy