Haxhi Krasniqi triumfon ndaj Grafkan dhe nis rrugëtimin për Kampion Bote (VIDEO)

Haxhi Krasniqi e ka fituar duelin e boksit ndaj boksierit polak, Bartlomiej Grafkan, në Halle të Gjermanisë, dhe ka nisur kështu përpjekjen e tretë për kampion bote në kategorinë super të mesme.

Pothuajse 10 muaj pas humbjes nga gjermani Arthur Abraham, boksieri kosovar, Haxhi Krasniqi, sonte triumfoi pas 10 rundeve bosk të fortë ndaj polakut, raporton Express.

Me këtë meç, Krasniqi e ka nisur tashmë rrugëtimin për përpjekjen e tretë për titullin kampion bote për peshat super të mesme, pasi dy herët tjera dështoi të shpallej kampion.

Kjo ishte sfida e parë e Krasniqit që nga muaji prill i vitit të kaluar kur e pati pësuar humbjen e rëndë nga Arthur Abraham.

Krasniqi tanimë i ka 46 fitore dhe pesë humbje./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Haxhi Krasniqi triumfon ndaj Grafkan dhe nis rrugëtimin për Kampion Bote (VIDEO)
Haxhi Krasniqi triumfon ndaj Grafkan dhe nis rrugëtimin për Kampion Bote (VIDEO)
https://1.bp.blogspot.com/-2ZzXVgH7EI8/WnbawvDkYJI/AAAAAAAARY8/bp92wzKnfKURxqXVKSLPudeyG-1uITpEwCLcBGAs/s640/auto_haxhiaaa1517690909.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-2ZzXVgH7EI8/WnbawvDkYJI/AAAAAAAARY8/bp92wzKnfKURxqXVKSLPudeyG-1uITpEwCLcBGAs/s72-c/auto_haxhiaaa1517690909.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/haxhi-krasniqi-triumfon-ndaj-grafkan.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/haxhi-krasniqi-triumfon-ndaj-grafkan.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy