HEC-et në Osum, Braçe: Nuk luftuam 8 vite në opozitë, që të miratojmë sot projektet që denoncuam

Deputeti i Partisë Socialiste, Erion Braçe përmes një statusi në rrjetet sociale kritikon vendimin e qeverisë që i hap rrugë ndërtimit të dy hidrocentraleve në lumin Osum, dhe që sipas ekspertëve mund të rezultojnë katastrofik për natyrën dhe kanionet e famshme.

Braçe ndër të tjera thotë se “nuk ka luftuar 8 vite që sot të realizohet çdo gjë e denoncuar” nga socialistët.

Reagimi i plotë:

“Nuk luftuam 8 vite që hidrocentralet në Osum të miratohen tani!

Kjo e hidrocentraleve ne Osum:

Nuk eshte histori e re-e vjeter sa s’ka eshte;

Nuk eshte ceshtje e investimeve te rendesishme-babezi e madhe eshte;

Nuk eshte pune e atyre qe kane emrat-te parendesishem ne treg jane;

Nuk eshte as ceshtje koordinatash, gjurme aty ku do ngrihen-i gjithe Osumi njesoj eshte.

Është çështje vullneti!

Kontrata e pare per ndertimin e ketyre hidrocentraleve, eshte lidhur nje jave para se te largohej Sali Berisha nga Qeveria.

Per ato kontrata ka patur nje ligjerim te ashper e akuza te renda nga ne per ministrin e fundit te Energjise ne qeverine Berisha.

Ai po ishte vullnet!

Puna eshte se rruges, ky vullnet paska ndryshuar, eshte punuar nga pak cdo dite per te shkuar ne nje kontrate te re.

Tani po ua them shkoqur;

Unë dhe kolegët e mi, nuk luftuam 8 vite me radhë-deri ditën e fundit, që gjithë çfarë kemi denoncuar të realizohet sot, me vendime haptazi në dëm të interest publik.

Nuk kam me asnje deshire te degjoj ligjerimet e zakonshme e te perseritura me “siguri juridike” per keto kontrata e keta perfitues!

Nuk eshte ne interesin publik te ketij vendi ndertimi i hidrocentraleve ne Osum dhe kaq!

Gjithcka tjeter eshte dem i madh./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: HEC-et në Osum, Braçe: Nuk luftuam 8 vite në opozitë, që të miratojmë sot projektet që denoncuam
HEC-et në Osum, Braçe: Nuk luftuam 8 vite në opozitë, që të miratojmë sot projektet që denoncuam
https://3.bp.blogspot.com/-1nD95Kx0Yps/WnwTcS7qniI/AAAAAAAAR7g/YIutwVgTZ64GjJgJWdcIVxidMbiVI1mAACLcBGAs/s640/578995e8cf8ebbdcc757716e9038324c_L-905x395.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-1nD95Kx0Yps/WnwTcS7qniI/AAAAAAAAR7g/YIutwVgTZ64GjJgJWdcIVxidMbiVI1mAACLcBGAs/s72-c/578995e8cf8ebbdcc757716e9038324c_L-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/hec-et-ne-osum-brace-nuk-luftuam-8-vite.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/hec-et-ne-osum-brace-nuk-luftuam-8-vite.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy