Hetimi ndaj Skënderbeut, reagon presidenti i UEFA-s: Kërcënohen me jetë inspektorët

Përmes një deklarate zyrtare në uebsajtin e saj, UEFA ka bërë me dije se Inspektorët Disiplinorë që po hetojnë Skënderbeun për trukime ndeshjesh, belgu Karl Dhont dhe spanjolli Migel Lietard Fernandez-Palasio, janë kërcënuar me jetë.

“Sot, Inspektorët Disiplinorë të UEFA-s që punojnë në këtë rast kanë marrë kërcënime anonime me jetë, me sa duket kanë për qëllim t’i trembin ata dhe t’i ndalojnë që të kryejnë punën e tyre. Këto kërcënime nuk do të kenë sukses dhe policia është njoftuar gjithashtu”, theksohet në deklaratën e UEFA-s.

“UEFA mbetet plotësisht e angazhuar në luftën kundër fiksimit të ndeshjeve dhe i gjithë stafi i që punon në këto çështje vendimtare mund të llogarisë mbështetjen e plotë të organizatës”, theksohet në deklaratë.

Ndërkohë, ka reaguar dhe presidenti i UEFA-s, Aleksandar Ceferin, i cili ka deklaruar: “Ne nuk do të tërhiqemi kurrë nga këto çështje edhe pse palë të treta përpiqen të na trembin. Ata (inspektorët) që po merren me këtë çështje kanë mbështetjen totale të UEFA-s dhe timin personal”./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Hetimi ndaj Skënderbeut, reagon presidenti i UEFA-s: Kërcënohen me jetë inspektorët
Hetimi ndaj Skënderbeut, reagon presidenti i UEFA-s: Kërcënohen me jetë inspektorët
Hetimi ndaj Skënderbeut, reagon presidenti i UEFA-s: Kërcënohen me jetë inspektorët
https://2.bp.blogspot.com/-woOeCRGxcdg/WoflMG-SXFI/AAAAAAAAS5s/A7NOzYLZmbMEZfSDzJIArm5foYvtqMQswCLcBGAs/s640/Capture-222.png
https://2.bp.blogspot.com/-woOeCRGxcdg/WoflMG-SXFI/AAAAAAAAS5s/A7NOzYLZmbMEZfSDzJIArm5foYvtqMQswCLcBGAs/s72-c/Capture-222.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/hetimi-ndaj-skenderbeut-reagon.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/hetimi-ndaj-skenderbeut-reagon.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy