Historia e shqiptarit ‘trondit’ SHBA. Pastorja amerikane: Trump duhet të kalojë mbi trupin tim para se ti dëbojë (VIDEO)

Historia e shqiptarit Ded Rranxburgaj ka shkaktuar reagime të shumta në SHBA.

Autoritetet amerikane kërkojnë ta depërtojnë atë në Shqipëri, pasi ndryshe nga gruaja dhe dy fëmijët e tij, ai nuk ka shtetësi amerikane dhe leje qendrimi për të jetuar në këtë vend.

Deda dhe familja e tij tashmë strehohen brenda një kishe në Detroit në mënyrë që ai të mos dëbohet nga Amerika.

Ata kanë zhvendosur apartamentin e tyre brenda në kishë, ndërsa pastorja Jill Zundel është e vendor t’i ndihmojë.

“Mesazhi im për Trump është ky: Duhet të kalosh mbi mua dhe kishën nëse do ta marrësh këtë familje.

Ne do t’i mbrojmë ata. Do të bëjmë ç’është e mundur që ata të jenë të sigurtë’”, thotë ajo për HuffPost.

Ndërsa vetë Deda shprehet:

“Ta lë gruan të vdesë dhe të braktis fëmijët e mi për t’u kthyer në Shqipëri?

Ndërsa bashkëshortja e tij Flora, teksa qëndron në karrige me rrota e sëmurë, thotë me lot në sy:

“Nëse unë qëndroj këtu dhe burrin e deportojnë, kush do të kujdeset për mua? Im shoq nuk është njeri i keq apo kriminel.”

“Erdha në SHBA para 17 vitesh. Erdha për një jetë më të mirë, si gjithë të tjerët”, tregon Deda.

Ai ka dy fëmijë, Lorencin 24-vjeçar dhe Eric 15 vjeç, që është shtetas amerikan, pasi ka lindur atje.

“Jemi në kishë, është vend i sigurtë. Askush nuk mund të na bëjë gjë. Këtu është shtëpia e Zotit”, thotë Deda.

Pastorja Zundel e përforcon këtë ide duke u shprehur: “Ky është vendi i vetëm ku supozohet që ata të mund të jenë të sigurtë. Administratat e tjera e kanë respektuar këtë, nuk e di mbi këtë të Trump.”

“Ligjërisht nuk besom se do më ndodhë gjë, por nëse shkoj në burg s’ka gjë, nëse familja qëndron e bashkuar le të shkoj në burg”, thotë pastorja amerikane./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Historia e shqiptarit ‘trondit’ SHBA. Pastorja amerikane: Trump duhet të kalojë mbi trupin tim para se ti dëbojë (VIDEO)
Historia e shqiptarit ‘trondit’ SHBA. Pastorja amerikane: Trump duhet të kalojë mbi trupin tim para se ti dëbojë (VIDEO)
VIDEO/ Historia e shqiptarit ‘trondit’ SHBA. Pastorja amerikane: Trump duhet të kalojë mbi trupin tim para se ti dëbojë
https://3.bp.blogspot.com/-lpb3e1-f_9E/WnMo6l6OshI/AAAAAAAARB4/dzqs4h6NPBoTuyqX58M-clmpeVtjXrAOACLcBGAs/s640/asw.png
https://3.bp.blogspot.com/-lpb3e1-f_9E/WnMo6l6OshI/AAAAAAAARB4/dzqs4h6NPBoTuyqX58M-clmpeVtjXrAOACLcBGAs/s72-c/asw.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/historia-e-shqiptarit-trondit-shba.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/historia-e-shqiptarit-trondit-shba.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy