Historike, shqiptari Ermal Meta fiton cmimin e parë në "Sanremo 2018"

Ermal Meta dhe Fabrizio Moro kane fituar vendin e pare ne Sanremo 2018 pas votave nga publiku.

Annalisa me këngën “Il Mondo Prima di te” ishte renditur nga juria e para ne festivalin Sanremo 2018. Ajo doli e treta ne votimin e publikut.

I dyti në vlerësimin e jurisë është renditur “Lo Stato Sociale” me këngën Una Vita in Vacanza qe ruajti kete vend me renditje edhe nga vota e publikut.

I treti sipas jurisë është renditur Ermal Meta me Fabrizio Moron me këngën Non mi Aveto Fato Niente. Dyshja ne fjale me pas eshte klasifikuar edhe nga votimi i publikut ne vendin e pare ne Sanremo.

Pas këtij anoncimi, organizatorët kanë hapur votimin nga publiku i cili nxori fitues Ermal Meten. Pasi mori cmimin ai ia dedikoi cmimin shtepise se tij diskografike e cila pati besim tek ai.

Duket se shqiptaret ne Itali por edhe mbare publiku kane votuar masivisht per kengetarin shqiptar dhe partnerin e tij ne duet. /ZgjohuShqiptar.info

(Me poshte do te gjeni dy video, momentin e dhenies se cmimit te madh dhe tjetra kenga fituese pas cmimit)


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Historike, shqiptari Ermal Meta fiton cmimin e parë në "Sanremo 2018"
Historike, shqiptari Ermal Meta fiton cmimin e parë në "Sanremo 2018"
https://4.bp.blogspot.com/-MsdXI22xvTU/Wn-O_kqpMBI/AAAAAAAASSE/2V5NGfllgA44lgDsc3qDokjGvE961HSxgCLcBGAs/s640/04a6153a2567cd4e0f13a60dd2e91ffc.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-MsdXI22xvTU/Wn-O_kqpMBI/AAAAAAAASSE/2V5NGfllgA44lgDsc3qDokjGvE961HSxgCLcBGAs/s72-c/04a6153a2567cd4e0f13a60dd2e91ffc.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/historike-shqiptari-ermal-meta-fiton.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/historike-shqiptari-ermal-meta-fiton.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy