Incidenti me flamurin kuq e zi, ish-ministri: Ndihem i tradhtuar, vëlla, më bëre të ul kokën me turp

Lidhur me incidentin që ndodhi në Prishtinë, ku po bëhen përgatitjet e fundit për 10-vjetorin e pavarësisë së Kosovës, ku u hoq edhe flamuri kombëtar kuq e zi ka reaguar edhe ish-ministri i Brendshëm Dritan Demiraj.

“Vëllai im sot më bëre të ul kokën me turp për besimin që kishim te ty, e mendoj jo vetëm mua por edhe atë djalëri që nuk u kursye për atdheun!”, shkruan në facebook ish-ministri teknik i emëruar nga PD duke theksuar se ndihet i fyer nga mënyra se si u trajtua flamuri kombëtar.

Reagimi i Demiraj

Te nderuar miq!

Ndjehem tmerresisht i zhgenjyer dhe i fyer me menyren se si u trajtua mbreme ne Prishtine flamuri kombetar. “C’ka bejme ne per vendin tone dhe jo cka ben vendi yne per ne” duhet te jete domosdoshmerisht motoja e tere shqiptareve kudo qe jane, e deshtimi per ti dhene vendin qe meriton simbolit tone kombetar eshte deshtimi i tere klases politike kosovare! Kjo tregon nje krize te thelle identiteti kombetar e morali te tyre.

Si ushtarak, atdhetar, kontribues ne jeten shoqerore dhe politike mbarekombetare, ndjehem i tradhetuar nga ata me te cilet mendoja e kisha te perbashket kauzen e shqiptarise.

Te jesh shqiptar me dinjitet, nuk ka qene kurre e as nuk eshte e lehte, ne te kundert eshte e veshtire dhe nuk te jep lehtesine e te qenit pjestar i nje kombi te madh, por ama eshte frymezuese, inspiruese dhe e mrekullueshme njekohesisht te jesh vetvetja dhe te perpiqesh deri ne vdekje per kombin tend.

Kam qene dhe do te jem mbrojtes i interesit te Kosoves sime me gjithe fuqine e shpirtit dhe per mua kjo do te thote qe ta mbroj jo vetem nga ata qe e sulmojne cdo dite, por edhe nga ata qe deshtojne te bejne detyren e marre persiper ne mbrojtje te saj, apo me keq e tradhetojne rruges.

Ndaj sot ngre zerin per ti kujtuar atyre qe kerkojne te margjinalizojne me shemti dhe padituri identitetin kombetar tek vellezerit dhe bashkombasit e mi se kombin tone duhet ta kemi mbi gjithcka!

Zevendesimi i flamurit kombetar me ate shteteror nese ishte domosdoshmeri (smund te jem kurre i bindur per kete) do te duhej te behej me dinjitet dhe jo te trajtohej dhe terhiqej me force per tu grisur nga nje fareprishur sic ishte ai qe dukej ne pamjet e mbremshme televizive.

Nuk e di sa guxim do te kene keta “trima” te perseritnin te njejtin veprim me flamurin e “krajlit” qe eshte vetem pak km nga Prishtina, ose edhe ne Veri, ku defacto perbuzen cdo dite shqiptaret dhe autoriteti i ketyre “burrave te shtetit” eshte i paperfillshem.

Gjithashtu kam shume deshire te shoh kur kthehen neper kullat e tyre, a do te kene guxim ta bejne te njejten gje pra ta ulin, ta grisin dhe ta flakin tutje sic bene mbreme?

Vella im sot me bere te ul koken me turp per besimin qe kishim te ty, e mendoj jo vetem mua por edhe ate djaleri qe nuk u kursye per atdheun!/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7887,Camëri,108,Editorial,1679,Ekonomi,411,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2347,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1761,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Incidenti me flamurin kuq e zi, ish-ministri: Ndihem i tradhtuar, vëlla, më bëre të ul kokën me turp
Incidenti me flamurin kuq e zi, ish-ministri: Ndihem i tradhtuar, vëlla, më bëre të ul kokën me turp
https://1.bp.blogspot.com/-DVpbRph0Pz4/WoTXR38jsuI/AAAAAAAABwE/TO72N_u3wMc7iSeZp332QwDFayeq2tLDgCLcBGAs/s640/flamuri.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-DVpbRph0Pz4/WoTXR38jsuI/AAAAAAAABwE/TO72N_u3wMc7iSeZp332QwDFayeq2tLDgCLcBGAs/s72-c/flamuri.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/incidenti-me-flamurin-kuq-e-zi-ish.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/incidenti-me-flamurin-kuq-e-zi-ish.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy