Interpoli heq nga lista e të kërkuarve emrat e ish-ushtarëve të UÇK-së

Ministri i Punëve të Brendshme, Flamur Sefaj, ka raportuar sot në Komisionin për punë të jashtme, diasporë dhe investime strategjike lidhur me procesin e aplikimit të Kosovës për anëtarësim në Interpol.

Ministri Sefaj, tha se pas marrjes së mandatit ka pasur shumë pak kohë deri në datën e votimit për anëtarësim në Interpol vitin e kaluar.

Ai tha se në bazë të analizës që i ka bërë materialeve që i ka dorëzuar ish-ministri Skënder Hyseni, ka parë që nuk është punuar mjaft, e si mangësi përmendi se nuk ka pasur koordinim me Ministrinë e Punëve të Jashtme.

Sefaj tha se pas numërimit të votave të favorshme dhe votave të paramenduara të pafavorshme kanë kërkuar që votimi për anëtarësim në Interpol të shtyhet, ndërkohë që kanë krijuar një ekip që është duke punuar në trajtimin e kësaj lënde.

Ministri Sefaj tha se aktualisht janë duke lobuar për anëtarësim në këtë institucion. Po ashtu, ai bëri të ditur se kanë dërguar letra ku kanë kërkuar që për anëtarësim të votohet në nëntor të këtij viti në asamblenë që do të mbahet në Dubai.

Kurse, kryetari i grupit punues, Veton Elshani ka bërë të ditur se asnjë qytetar i Kosovës nuk gjendet në listën e kërkimit për krime lufte, terrorizëm, gjenocid apo vepër tjetër./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7975,Camëri,108,Editorial,1712,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2377,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Interpoli heq nga lista e të kërkuarve emrat e ish-ushtarëve të UÇK-së
Interpoli heq nga lista e të kërkuarve emrat e ish-ushtarëve të UÇK-së
https://1.bp.blogspot.com/-CkfCxrYc3lA/WpYEGru7vmI/AAAAAAAACvE/Y79J96a-E3Q5Z-tgYVX_diLB3p5C6jMSACLcBGAs/s640/flamur-sefaj.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-CkfCxrYc3lA/WpYEGru7vmI/AAAAAAAACvE/Y79J96a-E3Q5Z-tgYVX_diLB3p5C6jMSACLcBGAs/s72-c/flamur-sefaj.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/interpoli-heq-nga-lista-e-te-kerkuarve.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/interpoli-heq-nga-lista-e-te-kerkuarve.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy