Ish-futbollisti i Tiranës: Shqipëria më e varfër se Azia, niveli kulturor për të ardhur keq

Ish-futbollisti i Tiranës dhe Flamurtarit, braziliani Gilberto Fortunato ka deklaruar se krahas pengesave të hasura në marrjen e pagave, niveli kulturor i Shqipërisë lë shumë për të dëshiruar.

Në një intervistë për “esporte.ig”, Gilberto Fortunato, përveç përmendjes së pengesave, ka deklaruar se niveli kulturor i Shqipërisë është përafërsisht i njëjtë me vendet aziatike.

“Në Shqipëri shkova për të firmosur direkt kontratën, por më detyruan që të bëja dhe një provë. Ata gënjyen për kontratën, më dhanë vetëm gjysmën e parave që më premtuan. Në termat financiarë, nga të gjitha vendet që kam luajtur, Shqipëria ka qenë më keq, gjithnjë të vononin pagat. Shumë e vështirë. Ishte një vend më i varfër se vendet aziatike. Gjithashtu kultura është pak a shumë e njëjtë. Nuk kishte asnjë bonus për fitore, asnjë çmim të dhënë për lojën. Futbollistët vendas ishin mësuar me realitetin, dhe nuk ankoheshin për këtë situatë”, u shpreh mes të tjerash Gilberto./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ish-futbollisti i Tiranës: Shqipëria më e varfër se Azia, niveli kulturor për të ardhur keq
Ish-futbollisti i Tiranës: Shqipëria më e varfër se Azia, niveli kulturor për të ardhur keq
https://3.bp.blogspot.com/-9kNGiWIlp64/WpGGRydmpDI/AAAAAAAATcA/j-h3nKlnQ2ArRdHY7yc9hMxz_Fd2Eh6XgCLcBGAs/s640/Gilberto-3-653x420-905x395.png
https://3.bp.blogspot.com/-9kNGiWIlp64/WpGGRydmpDI/AAAAAAAATcA/j-h3nKlnQ2ArRdHY7yc9hMxz_Fd2Eh6XgCLcBGAs/s72-c/Gilberto-3-653x420-905x395.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ish-futbollisti-i-tiranes-shqiperia-me.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ish-futbollisti-i-tiranes-shqiperia-me.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy