Ivica Daçiç: Marrëveshje përfundimtare me Kosovën, por jo njohje

Ministri i jashtëm serb, Ivica Daçiç, deklaroi se Kosova dhe vendi që përfaqëson duhet të synojnë përmirësimin e marrëdhënieve, por që ka theksuar se Serbia nuk do ta njohë Kosovën.

Sipas tij, marrëveshja përfundimtare duhet të përfshijë dy shtetet.

“Nëse dikush mendon se tani duhet të pranojmë atë që shqiptarët e kanë shpallur në mënyrë të njënahsme, nuk mendoj se do të ndodhë”- theksoi ministri serb.

Disa ditë më parë në strategjinë e zgjerimit të BE-së u theksua se dialogu ndërmjet dy vendeve, do të jetë jetik për integrimin evropian të Kosovës dhe Serbisë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,11394,Camëri,133,Editorial,2608,Ekonomi,708,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,85,Histori,1819,Iliridë,376,Kosovë,3447,Kulture,920,Luginë,77,Moti,2,Politik,2306,Reportazh,198,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,560,Video,673,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Ivica Daçiç: Marrëveshje përfundimtare me Kosovën, por jo njohje
Ivica Daçiç: Marrëveshje përfundimtare me Kosovën, por jo njohje
Ivica Daçiç: Marrëveshje përfundimtare me Kosovën, por jo njohje
https://3.bp.blogspot.com/-RyU9BVhdI58/Wn65ErOHmWI/AAAAAAAASMU/x2dleVAYiXA1foj8zZluJ1voQhu0jPRwgCLcBGAs/s640/Ivica-Da%25C4%258Di%25C4%2587-2_0.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-RyU9BVhdI58/Wn65ErOHmWI/AAAAAAAASMU/x2dleVAYiXA1foj8zZluJ1voQhu0jPRwgCLcBGAs/s72-c/Ivica-Da%25C4%258Di%25C4%2587-2_0.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ivica-dacic-marreveshje-perfundimtare.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ivica-dacic-marreveshje-perfundimtare.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy