Janari i peshqve të mëdhenj? Lu: U zotuat, ku janë rezultatet?

Ndërkohë që në rrjetet sociale, media dhe debatet publike flitet për arrestimin e peshqve të mëdhenj, që ishte paralajmëruar për muajin janar nga ambasadori i SHBA-së Donald Lu, ka reaguar ky i fundit.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Ambasada Amerikane, kërkon nga politika dhe autoritetet shqiptare në tërësi, mbajtjen e premtimit për luftën kundër krimit të organizuar.

Politikanëve, policëve dhe prokurorëve: ju u zotuat përpara popullit shqiptar dhe përpara nesh.

Ne investuam në burimet për t’ju ndihmuar në luftën kundër krimit të organizuar dhe korrupsionit.

Ku janë rezultatet? Populli shqiptar do që t’i jepet fund pandëshkueshmërisë.

Komuniteti ndërkombëtar kërkon rezultate konkrete përpara vendimeve të rëndësishme këtë pranverë. Tik-tak.”

Ambasadori Donald Lu”, – thuhet në deklaratën e ambasadës së SHBA në Facebook.

Të njëjtin apel ambasadori amerikan e bëri edhe në një intervistë për DITA pak ditë më parë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Janari i peshqve të mëdhenj? Lu: U zotuat, ku janë rezultatet?
Janari i peshqve të mëdhenj? Lu: U zotuat, ku janë rezultatet?
Janari i peshqve të mëdhenj? Lu: U zotuat, ku janë rezultatet?
https://4.bp.blogspot.com/-UAOU2KfAXqU/WnMj0YvOVQI/AAAAAAAARBY/uNn-_iBT6to4hcMscVUhN8DzEPxU3lk-ACLcBGAs/s640/website-905x395.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-UAOU2KfAXqU/WnMj0YvOVQI/AAAAAAAARBY/uNn-_iBT6to4hcMscVUhN8DzEPxU3lk-ACLcBGAs/s72-c/website-905x395.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/janari-i-peshqve-te-medhenj-lu-u-zotuat.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/janari-i-peshqve-te-medhenj-lu-u-zotuat.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy