Jeremiç: Kosova së shpejti anëtare e OKB-së, Vuçiç po bën gati terrenin në Serbi

Se Kosova ka gjasa të mëdha të bëhet anëtare e Kombeve të Bashkuara, tashmë po e pranojnë edhe në Serbi.

Një gjë të tillë së fundi e tha kryetari i Partisë Popullore atje, Vuk Jeremiq i cili akuzoi presidenti serb që po bën marrëveshje jo të duhura me Kosovën.

“Arritja e një kompromisi me Kosovën është një situatë shumë e komplikuar dhe kjo nuk është e mjaftueshme vetëm me bisedime me shqiptarët. Vetëm negociatat me modelin e Vuçiqit, kur shqiptarët marrin gjithçka që kërkojnë”, ka thënë Jeremiq.

“Ky proces është në fund, dhe Vuçiqi po e përgatit publikun se Kosova do të marr karrigen në OKB”, ka thënë politikani serb.

Ish-ministri i Jashtëmn serb ka folur edhe për Strategjinë e Zgjerimit të BE-së që do të publikohet të martën.

“Edhe çështja e integrimit evropian të Ballkanit Perëndimor është vënë në pikëpyetje me një letër të Spanjës, e cila relativizoi plotësisht pozicionin e Kosovës për anëtarësim në BE”, thekson Jeremiq.

Sipas tij, anëtarësimi i Kosovës në OKB do të jetë vështirë të ndalet./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Jeremiç: Kosova së shpejti anëtare e OKB-së, Vuçiç po bën gati terrenin në Serbi
Jeremiç: Kosova së shpejti anëtare e OKB-së, Vuçiç po bën gati terrenin në Serbi
Jeremiç: Kosova së shpejti anëtare e OKB-së, Vuçiç po bën gati terrenin në Serbi
https://4.bp.blogspot.com/-xnE6EydGfwI/WnV1Hrn9HLI/AAAAAAAARO4/b6mF0_F8Ok0nctsLtOQjmyZ3Xv4p9J_6wCLcBGAs/s640/jeremic.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-xnE6EydGfwI/WnV1Hrn9HLI/AAAAAAAARO4/b6mF0_F8Ok0nctsLtOQjmyZ3Xv4p9J_6wCLcBGAs/s72-c/jeremic.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/jeremic-kosova-se-shpejti-anetare-e-okb.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/jeremic-kosova-se-shpejti-anetare-e-okb.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy