Johnny Depp film për bombardimet e NATO’s ndaj Serbisë

Skenari i këtij filmi prek vuajtjet e viktimave dhe faktet e një katastrofe mjedisore si pasoj të uraniumit që është përdorurën ato bomba. Ky film pritet të ketë kritika të ashra sidomos sa i përket çështjes së uraniumit, ku si pasoj e saj është rritur edhe numri i të prekurve nga kanceri.

Me pikëpamjet e tyre për ketë film do të shfaqen edhe Johnny Depp, Nikita Mikhalkov dhe fytyra tjera të njohura botërore, si dhe ekspertë të famshëm të institucioneve shkencore.

Ky film do të përkthehet në 8 gjuhë, ndërsa premiera pritet të jetë me 24 mars të vitit 2019 në Serbi, transmeton gazetametro.net

Pas premierës filmi do të shfaqet edhe në vende të ndryshme të botës, madje edhe në vendet e NATO-s.

Në fillim të muajit mars të këtij viti do të fillojnë xhirimet dokumentare të pasojave të bombardimeve të NATO-s në vitin 1999, ku do të merret material prej më shumë se 100 vendeve, nga Kosova, Mali i Zi, Serbia, Republika Serpsa dhe i gjithë Ballkani ku kanë prekur grimcat e uraniumit dhe ndotja kimike.

Për më tepër thuhet se ky dokumentar nuk do të jetë dokumentarë klasik me fakte dhe dëshmi të 78 ditëve të bombardimeve, por do të ketë nëj histori, fotografi shumë të shpejta, animacione, grafikë, ën prodhim të Hollywood-it.

Producenti i këtij filmi, Nemajna Nedelkovic thotë se në këtë film përveç vuajtjes do të përfshihen edhe dëshmitë të katastrofës ekologjike në të gjithë Ballkanin.

“Ne nuk presim që dikush nga NATO të pranojë një bisedë. Në fakt, unë nuk kam ndërmend të punoj në film me dy faqe, por do të nxjerrë argumentet, “thotë Nedelkovic

Dokumentari ende nuk ka një titull zyrtar, por detajet janë përpunuar në mënyrë të detajuar./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7991,Camëri,109,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1295,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,630,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,157,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,499,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Johnny Depp film për bombardimet e NATO’s ndaj Serbisë
Johnny Depp film për bombardimet e NATO’s ndaj Serbisë
Johnny Depp film për bombardimet e NATO’s ndaj Serbisë
https://3.bp.blogspot.com/-Y2UYGTm_ibk/WooR_bvfbzI/AAAAAAAACEo/VfpeTcrMgyIlw07X9OqZ80lXeZWlViXWQCLcBGAs/s640/j_1518955342-8623650.jpg
https://3.bp.blogspot.com/-Y2UYGTm_ibk/WooR_bvfbzI/AAAAAAAACEo/VfpeTcrMgyIlw07X9OqZ80lXeZWlViXWQCLcBGAs/s72-c/j_1518955342-8623650.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/johnny-depp-film-per-bombardimet-e.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/johnny-depp-film-per-bombardimet-e.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy