Katër shqiptarë titullarë sot në Europa League, Berisha dhe Strakosha synojnë….

Luhen sot ndeshjet e kthimit në turin e 1/16 në Europa League. Në fushë do të zbresin nga minuta e parë katër futbollistë shqiptarë me skuadrat e tyre. Berisha me Atalantën dhe Strakosha me Lacion kanë shanse kualifikimi, pasi janë mundur minimalisht në ndeshjet e para.

Hysaj sot luan në të majtë të mbrojtjes së Napolit, që ka humbur 1-3 në fushën e tij ndaj Lajpcigut. Titulla sot është edhe Januzaj me Real Socidead, ndërsa Ajdareviç, i cili shënoi golin e barazimit për AEK-un në ndeshjen e parë, e nis nga stoli.

Formacionet e mundshme për ekipet e shqiptarëve:

ATALANTA: Berisha, Toloi, Kaldara, Palomino, Hateber, De Run, Freuler, Spinacola, Kristante, Iliçiç, Gomez.

LACIO: Strakosha, Uollas, De Vraj, Kaseres, Basta, Parolo, Lukas Leiva, Luis Alberto, Luliç, Felipe Anderson, Imobile.

Napoli: Reina; Maxhio, Toneli, Koulibali, Hysaj, Rog, Diavara, Zielinski, Ounas, Kalejon, Insinje.

REAL SOCIEDAD: Ruli, Odriozola, Elustondo, Navas, De la Bela, Kanales, Ijaramendi, Zurutuza, Oiarzabal, Juanmi, Januzaj./ZgjohuShqiptar.info

NA NDIQNI EDHE NE FACEBOOK JU LUTEMI!

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7933,Camëri,108,Editorial,1700,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1280,Iliridë,251,Kosovë,2363,Kulture,628,Luginë,49,Moti,2,Politik,1772,Reportazh,154,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,494,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Katër shqiptarë titullarë sot në Europa League, Berisha dhe Strakosha synojnë….
Katër shqiptarë titullarë sot në Europa League, Berisha dhe Strakosha synojnë….
https://4.bp.blogspot.com/-CePLr32pFCo/Wo9LaPVTGdI/AAAAAAAACUQ/7AF6T8N_gOA6m-0ov6X1nxK_ZHCkqxjYQCLcBGAs/s640/berisha-2-1.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-CePLr32pFCo/Wo9LaPVTGdI/AAAAAAAACUQ/7AF6T8N_gOA6m-0ov6X1nxK_ZHCkqxjYQCLcBGAs/s72-c/berisha-2-1.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/kater-shqiptare-titullare-sot-ne-europa.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/kater-shqiptare-titullare-sot-ne-europa.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy