“Ke folur pro Finos”, refuzim skandaloz i FSHF-së për akreditim në Asamble

Diktatura dhe abuzimet e FSHF-së nuk konsistojnë vetëm te fondet apo ilegaliteti. Në prag të Asamblesë Zgjedhore, media “VIP SPORT” ka dërguar emrin e administratorit Fation Shehu si përfaqësues, për të pasquruar në normalitet zhvillimet e aktivitetit. Përgjigja e FSHF-së ishte tronditëse për fjalën e lirë.

“FSHF refuzon akreditimin e z.Shehu për shkak të angazhimeve të tij juridike dhe personale karshi kandidatit në garë, të pohuara edhe vetë prej tij publikisht”, shkruhej në përgjigjen zyrtare nga zëdhënësi për shtyp i FSHF-së, Gerti Çarçani, i cili është njëkohësisht moderator i një emisioni sportiv, që njihet për faktin se përdoret aktualisht në fushatën pro FSHF-së.

Sipas Federatës, nëse ke një profesion të pavarur siç është avokatia, duhet të jesh vetëm në shërbim të Dukës, që të pranohesh. Nëse je një përfaqësues i medias, duhet të jesh gjithashtu në shërbim të Dukës që të aprovohesh. Diktaturë e fjalës së lirë dhe e profesioneve të pavarura.

Hakmarrje prej njerëzish të vegjël, për të cilën padiskutim është vënë në dijeni si UEFA, ashtu edhe Shoqata Ndërkombëtare e Medias./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: “Ke folur pro Finos”, refuzim skandaloz i FSHF-së për akreditim në Asamble
“Ke folur pro Finos”, refuzim skandaloz i FSHF-së për akreditim në Asamble
“Ke folur pro Finos”, refuzim skandaloz i FSHF-së për akreditim në Asamble
https://4.bp.blogspot.com/-N8toNpY-bXQ/Wnlfb0uMLeI/AAAAAAAARns/-twE_oJg-YkP9NmEv7dJfSzFaEGHp7BhgCLcBGAs/s640/auto_auto_Duka_Fino_FSHF_president_gara_Syri.net151181919915119887401515880310.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-N8toNpY-bXQ/Wnlfb0uMLeI/AAAAAAAARns/-twE_oJg-YkP9NmEv7dJfSzFaEGHp7BhgCLcBGAs/s72-c/auto_auto_Duka_Fino_FSHF_president_gara_Syri.net151181919915119887401515880310.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ke-folur-pro-finos-refuzim-skandaloz-i.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/ke-folur-pro-finos-refuzim-skandaloz-i.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy