Kërcënon Presidenti grek: Nëse doni BE-në, mbylleni gojën dhe harroni Çamërinë

Presidenti i Greqisë, Pavlopulos ka deklaruar se është e pakonceptueshme që udhëheqja e Shqipërisë të ngrejë çështje çame, pasi sipas tij nuk ekziston. Kreu i shtetit grek ka kërcënuar Shqipërinë duke deklaruar se nëse dëshiron integrimin në BE të harrojë çështjen çame. Ai ka shtuar se respekti për historinë është baza ndërkombëtare për miqësinë dhe fqinjësinë e mirë.


Më vjen keq që jam i drejtpërdrejtë, por ata guxojnë të flasin për çame. Më mirë të mos kujtojmë historinë e atyre që u shfaqën si çamë në hapësirën greke. Është e pakonceptueshme që udhëheqja e Shqipërisë të ngrejë çështje çame. Kjo çështje nuk ekziston, është më mirë që Shqipëria të mos kujtojë se çfarë do të thotë historia e të ashtuquajturave çamë gjatë periudhës së mizorive naziste në Greqi, nëse dëshiron të ketë ndonjë perspektivë evropiane” u shpreh ai.

Çështja çame është kthyer në qendër të debatit mes dy vendeve pas bisedimeve mes Shqipërisë dhe Greiqisë në nivelin e ministrave të Jashtëm në Kretë dhe në Korçë pak javë më parë. E ndërsa pala shqiptare thotë është diskutuar edhe për çështjen çame në tryezë, grekët e mohojnë kategorikisht, madje edhe ekzistencën e një çështje të tillë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7983,Camëri,108,Editorial,1717,Ekonomi,418,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1289,Iliridë,251,Kosovë,2379,Kulture,629,Luginë,49,Moti,2,Politik,1779,Reportazh,156,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,498,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kërcënon Presidenti grek: Nëse doni BE-në, mbylleni gojën dhe harroni Çamërinë
Kërcënon Presidenti grek: Nëse doni BE-në, mbylleni gojën dhe harroni Çamërinë
Kërcënon Presidenti grek: Nëse doni BE-në, mbylleni gojën dhe harroni Çamërinë
https://2.bp.blogspot.com/-83QTZ6NDmIE/WnhySYWLJzI/AAAAAAAARjk/i_WSkKE6t98ddEnEu-y80NVwImK2_f2lgCLcBGAs/s640/296349_m.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-83QTZ6NDmIE/WnhySYWLJzI/AAAAAAAARjk/i_WSkKE6t98ddEnEu-y80NVwImK2_f2lgCLcBGAs/s72-c/296349_m.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/kercenon-presidenti-grek-nese-doni-be.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/kercenon-presidenti-grek-nese-doni-be.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy