Kjo është Pavarësia 10-vjeçare, vogëlushja që lindi me Pavarësinë e një kombi (VIDEO)

Më 17 shkurt të vitit 2008, Kosova shpalli Pavarësinë e saj, e në të njëjtën ditë, vetëm pak momente pasi Kuvendi i Kosovës kishte marrë vendimin e rëndësishëm, erdhi në jetë një vogëlushe.E ëma e saj tregon se sapo solli në jetë vajzën, ekipi mjekësor e uroi dhe i dha lajmin e mirë.

Ajo thotë gjatë një interviste për REL:

Ekipi mjekësor tha: ti je ajo që na solle Pavarësinë në jetë. Më uruan për vajzën dhe për Pavarësinë e vendit.”

Ajo që shikoni në video është Pavarësia 10-vjeçare, e cila aq vite sa ka edhe Kosova. Është nxënëse e klasës së katërt në një shkollë fillore në Lipjan.

Pavarësia është nxënësja më e veçantë e kësaj shkolle për shkak të emrit dhe ditëlindjes së saj

Ajo është fëmija i parë i Xhevdetit dhe Lumturies. Erdhi në jetë pak minuta pasi Kuvendi i Kosovës shpalli Pavarësinë e shtetit më të ri në botë./ZgjohuShqiptar.info


KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7914,Camëri,108,Editorial,1693,Ekonomi,415,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1277,Iliridë,250,Kosovë,2357,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1770,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,493,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kjo është Pavarësia 10-vjeçare, vogëlushja që lindi me Pavarësinë e një kombi (VIDEO)
Kjo është Pavarësia 10-vjeçare, vogëlushja që lindi me Pavarësinë e një kombi (VIDEO)
Kjo është Pavarësia 10-vjeçare, vogëlushja që lindi me Pavarësinë e një kombi (VIDEO)
https://3.bp.blogspot.com/-8NRLhWPwHDY/Wol6UqPkzsI/AAAAAAAATAo/SFdH7HFKrFkdDupJ1TWOiXqs7bN4_1MuACLcBGAs/s640/kosocar.png
https://3.bp.blogspot.com/-8NRLhWPwHDY/Wol6UqPkzsI/AAAAAAAATAo/SFdH7HFKrFkdDupJ1TWOiXqs7bN4_1MuACLcBGAs/s72-c/kosocar.png
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/kjo-eshte-pavaresia-10-vjecare.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/kjo-eshte-pavaresia-10-vjecare.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy