Komisioneri Hahn: Austria e mbështet fuqimisht Kosovën

Komisioneri për Zgjerim të Bashkimit Evropian Johannes Hahn e ka mbështetur ambasadorin austriak në Kosovë, Gernot Pfandler i cili ka deklaruar se Austria nuk ka ndryshuar qëndrim ndaj Kosovës.

Përmes rrjetit social Twitter, Hahn e ka përcjellur mesazhin e ambasadorit se nuk ka ndryshim të pozicionit austriak ndaj vendit tonë, përcjellë lajmi.net.

“S’ka ndryshim të qëndrimit austriak karshi Kosovës. Austria është një ndër vendet e para që e ka njohur Kosovën, dhe që atëherë është një prej mbështetëseve më të fuqishme të Republikës së Kosovës dhe të perspektivës së saj evropiane”, ka deklaruar ambasadori austriak.

Pfandler ka reaguar pasi zëvendëskancelari i Austrisë, Heinz-Christian Strache tha sot se ‘Kosova është pjesë e Serbisë’.

Ky i fundit nëpërmjet zëdhënësit të tij, mohoi të ketë thënë një gjë të tillë./ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7901,Camëri,108,Editorial,1685,Ekonomi,413,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2353,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1767,Reportazh,153,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,493,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Komisioneri Hahn: Austria e mbështet fuqimisht Kosovën
Komisioneri Hahn: Austria e mbështet fuqimisht Kosovën
https://2.bp.blogspot.com/-gNuhZ5l1mJI/WoIsWSdpN7I/AAAAAAAABkU/-FBPz5e9UzQIs2KVzS2e8iQlnNEAWN_ogCLcBGAs/s640/hahn.jpg
https://2.bp.blogspot.com/-gNuhZ5l1mJI/WoIsWSdpN7I/AAAAAAAABkU/-FBPz5e9UzQIs2KVzS2e8iQlnNEAWN_ogCLcBGAs/s72-c/hahn.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/komisioneri-hahn-austria-e-mbeshtet.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/komisioneri-hahn-austria-e-mbeshtet.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy