Konfirmohen 7 shtangistë shqiptarë në Europian

Shqipërisë iu hoq e drejta e organizimit të Europianit të Peshëngritjes pas skandalit të Romela Begajt, që rezultoi pozitive në testin antidoping në Botërorin e SHBA-së, por fatmirësisht, shtangistët tanë mund të garojnë në Rumani nga 26 marsi deri më 1 prill, kur të drejtën për organizimin e ka marrë Bukureshti.

Vendi ynë do të përfaqësohet me 7 sportistë, 6 meshkuj dhe një femër. Federata Europiane konfirmoi listat e pjesëmarrësve me 7 peshëngritësit pjesëmarrës në Europian, ku do të jenë Evangjeli Veli për femra (58 kg), dhe për meshkuj do të jenë Romario Avdiraj (62 kg), Arbër Çercizi, Briken Çalja (69 kg), Daniel Godelli dhe Erkand Qerimaj (77 kg), si dhe Krenar Shoraj deri në peshën trupore 85 kg.

Aktualisht, Federata e Peshëngritjes Shqiptare nuk ka ende një president, me Elez Gjozajn të dorëhequr, ndërsa Asambleja e Jashtazakonshme pritet të zhvillohet në prill. Romela Begaj është në pritje të testit B. Do të ishte vërtet fitore e madhe nëse rezultonte negative…/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,7893,Camëri,108,Editorial,1681,Ekonomi,412,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1274,Iliridë,250,Kosovë,2349,Kulture,623,Luginë,48,Moti,2,Politik,1765,Reportazh,152,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,492,Video,492,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Konfirmohen 7 shtangistë shqiptarë në Europian
Konfirmohen 7 shtangistë shqiptarë në Europian
https://1.bp.blogspot.com/-Q88FBS8vW-c/WoYcx4YBiUI/AAAAAAAAB1Y/gjmQ7XNfgyQMrEje7A0TnJp9ivEMJJNdgCLcBGAs/s640/godelli-dhe-qerimaj-696x348.jpg
https://1.bp.blogspot.com/-Q88FBS8vW-c/WoYcx4YBiUI/AAAAAAAAB1Y/gjmQ7XNfgyQMrEje7A0TnJp9ivEMJJNdgCLcBGAs/s72-c/godelli-dhe-qerimaj-696x348.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/konfirmohen-7-shtangiste-shqiptare-ne.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/konfirmohen-7-shtangiste-shqiptare-ne.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy