Kryediplomati gjerman kusht Serbisë: S’ka BE pa pajtim me fqinjët

Ministri i Jashtëm Gjerman, Sigmar Gabriel shpjegoi gjatë takimit me presidentin serb, Aleksander Vuçiç pse s’ka shteg për hyrje në Bashkimin Evropian, pa pajtim me fqinjët.

Ai ka thënë se nëpër një rrugë të tillë ka kaluar edhe Gjermania, por pajtimi me shtetet tjera i ka hapur derën në BE.

Kryediplomati gjerman, i cili para se të vinte në Prishtinë për një vizitë dyditore, ka qëndruar në Beograd, për t’i dhënë leksione se si ndodhë pajtimi me popuj tjerë, duke përmendur gjenocidin të kryer nga Gjermania.

“Bashkimi Europian është një shembull, ku (edhe) nga hasmëritë më të mëdha, nga luftërat më të mëdha, bilës edhe nga një Gjenocid i ushtruar – organizuar nga ne Gjermanët – megjithatë mund të ngjizet një partneritet, biles edhe një miqësi”- ka thënë Gabriel.

Unë besojë, se ky është nga shembujt më të rëndësishëm që Evropa e sotme dhe e nesërme duhet ta mbjellë. Ne jemi në Beograd, dhe jemi në Evropë, dhe kjo duhet të na shpije tek zhvillimet që ky vend dhe fqinjët e saj të jetojnë në paqe dhe mirëqenie, e të jenë anëtarë të ardhshëm të një Unioni të fuqishëm Evropian”, ka shtuar kryediplomati gjerman.F.F/ZgjohuShqiptar.info

KOMENTONI

Loading...
Loading...
Name

Aktualitet,9280,Camëri,119,Editorial,2037,Ekonomi,507,Emra për djem,38,Emra për vajza,36,Enciklopedi,81,Histori,1475,Iliridë,289,Kosovë,2694,Kulture,723,Luginë,62,Moti,2,Politik,1899,Reportazh,180,Rezultatet Live,2,Shtypi,79,Sondazhe,8,Sport,520,Video,567,
ltr
item
Zgjohu Shqiptar: Kryediplomati gjerman kusht Serbisë: S’ka BE pa pajtim me fqinjët
Kryediplomati gjerman kusht Serbisë: S’ka BE pa pajtim me fqinjët
Kryediplomati gjerman kusht Serbisë: S’ka BE pa pajtim me fqinjët
https://4.bp.blogspot.com/-4fOAxkQnk0s/WoWFFxArgEI/AAAAAAAASwU/zy7HKIPvzuU68V4EQYsxofzixz23WSjpQCLcBGAs/s640/sigmar-gabriel.jpg
https://4.bp.blogspot.com/-4fOAxkQnk0s/WoWFFxArgEI/AAAAAAAASwU/zy7HKIPvzuU68V4EQYsxofzixz23WSjpQCLcBGAs/s72-c/sigmar-gabriel.jpg
Zgjohu Shqiptar
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/kryediplomati-gjerman-kusht-serbise-ska_15.html
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/
https://www.zgjohushqiptar.info/2018/02/kryediplomati-gjerman-kusht-serbise-ska_15.html
true
269073700948665522
UTF-8
Ngarkuar te gjitha postimet Nuk gjendet ndonje postim SHIKO TE GJITHA Lexo me Shume Repliko Hiq Repliken Fshi Nga Kreu FAQET POSTIMET Shiko te Gjitha REKOMANDUAR PER JU LABEL ARKIVA KERKO TE GJITHA POSTIMET Nuk u gjet asnje material sipas kerkeses tuaj Kthehu te Kreu E Diel E Hene E Marte E Merkure E Enjte E Premte E Shtune Hen Mart Merk Enj Pre sht Die Janar Shkurt Mars Prill Maj Qershor Korrik Gusht Shtator Tetor Nentor Dhjetor Jan Shk Mar Pri Maj Maj Qer Gush Sht Tet Nen Dhj menjehere 1 minute me pare $$1$$ minutes ago 1 ore me pare $$1$$ hours ago Dje $$1$$ days ago $$1$$ weeks ago me shume se 5 jave me pare Followers Follow THIS CONTENT IS PREMIUM Please share to unlock Kopjo te Gjithe Kodin Selekto te Gjithe Kodin All codes were copied to your clipboard Can not copy the codes / texts, please press [CTRL]+[C] (or CMD+C with Mac) to copy